Doporučujeme Vám:

Nejen vinylové podlahy, ale i další vysoce kvalitní podlahové krytiny od předních výrobců naleznete na www.supellex.cz.
Interiérové vůně FrePro. Provoňte si život!
Laminátové plovoucí podlahy v atraktivních dekorech pro každý interiér od prověřených výrobců. - www.supellex.cz/laminatove-podlahy
Kvalitní metrážové koberce - skladem přes 400 dekorů, na objednávku přes 2000 různých koberců. - www.supellex.cz/koberce

 

Botox omladí, zabrání nadměrnému pocení a zmírní neurologická postižení

Botulotoxin nebo také klobásový jed (z latinského botulus - klobása) je sice toxická směs, kterou produkují bakterie Clostridium botulinum, ale je to i vítaný pomocník nejen v oblasti kosmetických úprav, ale i v klasické medicíně. Vyhladí vám obličej, nadzvedne obočí a využívá se i v neurologii.

botox, zdraví, omlazení, plastická operace

Blokování potních žláz
Botulotoxin blokuje potní žlázy. Ne však úplně, asi dvě až 4% žláz zůstanou aktivní. Takže vám pomůže, když se nadměrně potíte, ale nemusíte se bát, že byste se začali potit na jiné části těla. Injekce se aplikují zejména do podpaží. Můžete si je dát píchnout i do dlaní a chodidel, ale musíte počítat s bolestí, neboť zde je mnoho nervových zakončení. Ošetření trvá několik minut. Dermatolog vám nejprve ošetřovanou plochu zchladí, nebo na ni nanese lokální anestetikum. Po vyčištění aplikuje botulotoxin jemnou jehličkou do předem nakreslených čtverečků. Počet vpichů závisí na intenzitě pocení a od velikosti ošetřovaného místa. Terapie začne účinkovat za dva až tři dny a vydrží sedm až deset měsíců.

Při dětské mozkové obrně
Klobásový jed našel uplatnění nejen v estetické dermatologii, ale i při léčbě neurologických onemocnění. Například při spastických stavech obličeje, horních a dolních končetin způsobených dětskou mozkovou obrnou či jiným onemocněním, při svalovém ztuhnutí šíje či při poruše hybnosti svalů v oblasti oka.

Vyhladí vrásky
Tento neurotoxin důvěrně znají dámy, které se nechávají omlazovat, ale nevyhýbají se mu ani muži. Je vhodný zejména pro zmírnění mimických vrásek horní poloviny obličeje, na vrásky čela, mezi obočím a kolem očí. Také se používá na zjemnění pokleslých koutků úst, na vrásky kolem nich, na krk i dekolt. Po ošetření se nesmí asi tři hodiny předklánět hlava a ležet a jeden den nesmí cvičit. Při dodržení všech doporučení ošetřujícího lékaře, rizika aplikace nejsou žádná nebo jen minimální. Efekt trvá průměrně půl roku, ale je to individuální. "Botox" pomůže také zvednout i mírně převislá horní víčka. Může se však stát, že obočí po aplikaci ještě více spadne, ale zkušený odborník dokáže vyřešit i tuto komplikaci. 

comments powered by Disqus


Podobné články


Rty přirozeně zvětší implantát PermaLip

Zvětšit smyslně rty, to dokáže dekorativní kosmetika, ale i kyselina hylaronová. Pokud ale chcete zvětšit rty...
více...

Jak zpomalit růst chloupků? Pijte mátový čaj!

Holení je činnost, kterou diktuje současný hygienický a estetický trend. Je jen málo žen, které by se neholily....
více...

Akné pomůže zmírnit medová maska

Akné a problematická pleť dokáže pořádně znepříjemnit život. Nejenže jsou vřídky v obličeji často velmi...
více...

Jogurt je přírodní pěstící kosmetika pro všechny druhy pleti

Jogurt je nejen chutný a lehce stravitelný mléčný výrobek, ale také vynikající kosmetický pomocník. Prospívá...
více...