Doporučujeme Vám:

Nejen vinylové podlahy, ale i další vysoce kvalitní podlahové krytiny od předních výrobců naleznete na www.supellex.cz.
Interiérové vůně FrePro. Provoňte si život!
Laminátové plovoucí podlahy v atraktivních dekorech pro každý interiér od prověřených výrobců. - www.supellex.cz/laminatove-podlahy
Kvalitní metrážové koberce - skladem přes 400 dekorů, na objednávku přes 2000 různých koberců. - www.supellex.cz/koberce

 

Botox omladí, zabrání nadměrnému pocení a zmírní neurologická postižení

Botulotoxin nebo také klobásový jed (z latinského botulus - klobása) je sice toxická směs, kterou produkují bakterie Clostridium botulinum, ale je to i vítaný pomocník nejen v oblasti kosmetických úprav, ale i v klasické medicíně. Vyhladí vám obličej, nadzvedne obočí a využívá se i v neurologii.

botox, zdraví, omlazení, plastická operace

Blokování potních žláz
Botulotoxin blokuje potní žlázy. Ne však úplně, asi dvě až 4% žláz zůstanou aktivní. Takže vám pomůže, když se nadměrně potíte, ale nemusíte se bát, že byste se začali potit na jiné části těla. Injekce se aplikují zejména do podpaží. Můžete si je dát píchnout i do dlaní a chodidel, ale musíte počítat s bolestí, neboť zde je mnoho nervových zakončení. Ošetření trvá několik minut. Dermatolog vám nejprve ošetřovanou plochu zchladí, nebo na ni nanese lokální anestetikum. Po vyčištění aplikuje botulotoxin jemnou jehličkou do předem nakreslených čtverečků. Počet vpichů závisí na intenzitě pocení a od velikosti ošetřovaného místa. Terapie začne účinkovat za dva až tři dny a vydrží sedm až deset měsíců.

Při dětské mozkové obrně
Klobásový jed našel uplatnění nejen v estetické dermatologii, ale i při léčbě neurologických onemocnění. Například při spastických stavech obličeje, horních a dolních končetin způsobených dětskou mozkovou obrnou či jiným onemocněním, při svalovém ztuhnutí šíje či při poruše hybnosti svalů v oblasti oka.

Vyhladí vrásky
Tento neurotoxin důvěrně znají dámy, které se nechávají omlazovat, ale nevyhýbají se mu ani muži. Je vhodný zejména pro zmírnění mimických vrásek horní poloviny obličeje, na vrásky čela, mezi obočím a kolem očí. Také se používá na zjemnění pokleslých koutků úst, na vrásky kolem nich, na krk i dekolt. Po ošetření se nesmí asi tři hodiny předklánět hlava a ležet a jeden den nesmí cvičit. Při dodržení všech doporučení ošetřujícího lékaře, rizika aplikace nejsou žádná nebo jen minimální. Efekt trvá průměrně půl roku, ale je to individuální. "Botox" pomůže také zvednout i mírně převislá horní víčka. Může se však stát, že obočí po aplikaci ještě více spadne, ale zkušený odborník dokáže vyřešit i tuto komplikaci. 

comments powered by Disqus


Podobné články


Balzám na rty? Ano, ale ne každodenně!

Naše babičky neměly ani zdání o tom, že by měly své rty neustále něčím natírat. Občas si koupily v drogerii...
více...

Péče o pleť by měla odpovídat prostředí, ve kterém žijeme

Na naši pleť během života působí mnoho faktorů, které můžeme nebo nemůžeme ovlivnit. Mezi ty, které se jen...
více...

Plíseň deformuje nehty, nepodceňuje její léčbu!

Co zima skryje, léto ještě více odhalí. Jinými slovy, léto přeje krásně upraveným nohám a nehtům. Jenže, co...
více...

Domácí pleťová maska může změnit pleť, ale pozor na použité suroviny!

Domácí pleťové masky a rady co s pletí, mohou mít někdy až katastrofální následky. Často ve snaze uchránit...
více...