Doporučujeme Vám:

Nejen vinylové podlahy, ale i další vysoce kvalitní podlahové krytiny od předních výrobců naleznete na www.supellex.cz.
Interiérové vůně FrePro. Provoňte si život!
Laminátové plovoucí podlahy v atraktivních dekorech pro každý interiér od prověřených výrobců. - www.supellex.cz/laminatove-podlahy
Kvalitní metrážové koberce - skladem přes 400 dekorů, na objednávku přes 2000 různých koberců. - www.supellex.cz/koberce

 

Humor dělá lidi inteligentnější, ale i zdravější

Lidem se smyslem pro humor se lépe žije. To sice většina z nás ví, ale přesto se častěji mračíme, než smějeme. Ale proč? Když smích nic nestojí a je nejen úžasným zpestřením života, ale dle mnoha výzkumů dokáže život dokonce prodloužit. A kdo by nechtěl déle žít!

smích, humor, smysl pro humor , zdraví, imunita

Smějící se lidé mají větší IQ a emocionální inteligenci
Mnoho studií potvrdilo blízký vztah mezi humorem a inteligencí. Rakouští vědci potvrdili, že zábavní lidé, milující černý humor, mají mnohem vyšší IQ. Podle nich mají lidé se smyslem pro humor nejen lepší poznávací schopnosti, ale i vyšší emocionální inteligenci.

Humor spojuje
Zábavní lidé jsou inteligentní a jejich blízkost si každý přímo užívá. Existuje množství důkazů o tom, že humor lidi spojuje do vzájemných vztahů. Každý by raději upřednostnil zábavný život před naříkáním a trápením se malichernostmi.

Smysl pro humor je dědičný
Psychologové popisují smysl pro humor jako dědičný povahovou rys, který je pro partnery předzvěstí výborné duševní i tělesné kondice. Vědci potvrdili, že pokud muži nebo ženy sní o atraktivních partnerech, uvádějí, že preferují ty s dobrým smyslem pro humor. Je to jedna z nejdůležitějších povahových rysů žádaného partnera.

Zbavuje stresu
Dobrý smysl pro humor se týká lidí, kteří ho využívají při posilování vztahů. Pokud jste zábavní, jste spokojeni vy, vaše děti i vaše polovička, obdivují vás kolegové a známí. Srší z vás spokojenost a sebedůvěra. Zábavný pohled na život, ale i na případné problémy mohou být výborným řešením, jak lépe překonat stres a nedorozumění.

Pozor na sarkasmus
Sarkasmus, výsměch, útočný a rouhavý humor způsobují přesný opak. Tento humor způsobí mezi lidmi odcizení, smutek a dokonce agresivitu. Vtipní lidé rozesmívají ostatní a sami se více usmívají. 

Hormony dobré nálady
Neurobiologové potvrdily, že při smíchu v mozku dochází k produkování hormonů dobré nálady. Mnohé studie hovoří i o tom, že prožívání pozitivních emocí, jako je radost, zábava a štěstí, zvyšuje produkci dopaminu v mozku. Hormon dopamin člověka pozitivně naladí a aktivuje mozková centra ovlivňující kognitivní a emocionální funkce. Díky tomu jste flexibilnější, tvořivější a lépe zvládáte překážky. Dokonce se vám zlepší i vaše paměť.

Humor stmeluje
Zábavní lidé jsou šarmantní, působí sebevědomě a vlivně. Lidé jsou v kontaktu s nimi mnohem otevřenější a rádi si s nimi povídají. Smysl pro humor je silný nástroj, který mnoho úspěšných šéfů a manažerů využívá k posílení soudržnosti a stmelování kolektivu. Čím více se v práci smějete, tím jste produktivnější a je méně pravděpodobné, že u vás dojde k vyhoření. Totéž platí při vyučování. Pokud se učitel snaží a okoření své vyučovací hodiny humorem, žáci mnohem lépe porozumí učivu a rychleji si ho zapamatují. Kladné emoce mění myšlenky i činy a přispívají k odolnější imunitě.
  

comments powered by Disqus


Podobné články


Velké břicho vyřeší změna stravy

Trápí vás velké břicho? Břišní tuk nemusí být problém. Cvičení je super, ale změnu je potřeba udělat...
více...

Hubnutí a následný návrat na původní váhu tělu prospívá

Rychlé hubnutí není zdravé, ale na druhou stranu je lepší zhubnout alespoň občas, než být obézní po celý...
více...

Pokojové rostliny, které rozhodně patří do ložnice

O důležitosti kvalitního spánku nemůže být pochyb. Pomáhá nám k němu pohodlná postel a v ní zdravotní...
více...

Sedm rad, které zuřivcům prodlouží život

Zlost plodí další a další negativní reakce. Naštvaní lidé ubližují hlavně sobě, ale následně nezůstává...
více...