Doporučujeme Vám:

Nejen vinylové podlahy, ale i další vysoce kvalitní podlahové krytiny od předních výrobců naleznete na www.supellex.cz.
Interiérové vůně FrePro. Provoňte si život!
Laminátové plovoucí podlahy v atraktivních dekorech pro každý interiér od prověřených výrobců. - www.supellex.cz/laminatove-podlahy
Kvalitní metrážové koberce - skladem přes 400 dekorů, na objednávku přes 2000 různých koberců. - www.supellex.cz/koberce

 

Léčba artrózy kmenovými buňkami

To, co bereme v mládí jako samozřejmost, nemusí platit stále. Ukázkovým příkladem jsou naše klouby. Skoky, běh, schody či turistika na horách pro nás kromě zábavy a potěšení neznamená nic jiného. Jenže to se časem mění...

klouby, artróza, zdraví, nemoci, léčba, kmenové buňky

Jak jde čas
Bohužel s přibývajícími léty se naše klouby opotřebovávají a pohyby, které nám před deseti lety nedělaly žádný problém, jsou najednou o něco náročnější a bolestivější. Co dělat, abychom klouby udrželi fit co nejdéle?

Prevence
Samozřejmě, nejlepší léčbou jakýchkoliv zdravotních problémů je prevence. Bohužel, někdy je na ni už příliš pozdě. Klouby bychom klidně mohli přirovnat k autu. Můžete mít starou škodovku, která si už pár desítek let odžila a na svůj věk jezdí velmi dobře. A také můžete mít i nejnovější Mercedes, který se porouchá po několika letech. Vše záleží na tom, jak se o to auto staráme a jak s ním jezdíme. Přesně tak je to i s klouby. Čím více je používáme, zatěžujeme a nevěnujeme jim dostatečnou pozornost, tím více se opotřebovávají.

Opotřebovávání kloubů
Opotřebovávání kloubů se nevyhneme. Můžeme ho však zpomalit, protože stav kloubů závisí na tom, jak je zatěžujeme a ochraňujeme. Jedním z nejdůležitějších faktorů, které ve velké míře působí na opotřebovávání kloubů, je životní styl. Co je tedy receptem na zdravé a silné klouby? Pestrý jídelníček a zdravý životní styl. To znamená dostatek vhodného pohybu a snížení tělesné hmotnosti v případě, že trpíte nadváhou.

Sporty, které kloubům nepřekážejí
Mnozí lidé kroutí hlavou. Je přece všeobecně známo, že sport výrazně napomáhá k opotřebovávání kloubů. Na co tedy sportovat? Ano, je pravdou, že klouby jsou při sportu zatěžovány vždy. Avšak více než tato informace je důležité to, do jaké míry, jakou vahou a silou je zatěžujeme. Mezi vhodné sporty patří například plavání, cyklistika, běh na měkkém podkladu či turistika. K nevhodným sportům zase patří například fotbal, hokej či basketbal - to jsou sporty, kde jsou potřebné prudké změny pohybu, ale i kulturistika, kde klouby zatěžujeme nadměrnou váhou.

Artróza - nenávratné poškození kloubů
Největším strašákem kloubů je artróza, pod kterou rozumíme nenávratné poškození kloubu. Artrózou trpí nejčastěji váhonosné klouby, které nosí naše tělo a tím pádem na ně působí i největší síla. Právě proto je jedním z důležitých faktorů péče o klouby i naše vlastní váha. Řeč je o kyčelním a kolenním kloubu. Při artróze zaniká kloubní chrupavka a následek toho jsou bolesti a nepružnost kloubu. Posledním stádiem je úplné zkostnatění kloubu.

Útok na příčinu bolestí kloubů - vlastní kmenové buňky
Mnozí pacienti řeší bolesti kloubů léky. Léky však dočasně vyřeší jen důsledek problému, a to bolest. Příčina zůstane nedotčená a bude pokračovat v destrukci kloubu. Pro úspěšnou léčbu kloubů je třeba zaútočit na příčinu bolestí. K nejmodernějším a nejúčinnějším způsobem léčby bolesti kloubů patří vlastní kmenové buňky. Jsou výjimečné svými léčebnými a regeneračními schopnostmi, díky čemuž se využívají při léčbě mnoha onemocnění. Kmenové buňky se při léčbě artrózy dají aplikovat nejen do velkých kloubů, ale i do malých. Tímto způsobem se léčí zejména artróza u pacientů do 75 let s I. a II. stupněm poškození, kdy je možné dosáhnout nejviditelnější výsledky léčby. Při vyšším stupni artrózy je vhodnost léčby na posouzení odborného lékaře.
  

comments powered by Disqus


Podobné články


Prostata trápí muže po padesátce, přestože léčba je poměrně snadná

Zvětšená prostata, to je problém každého druhého muže, který oslavil padesátku. Odborný název této choroby je...
více...

Jak vypadají vaše uši? Vrásky na nich jsou důvod k preventivní prohlídce!

Srdce je životně důležitý orgán, o který ale málo pečujeme. Vědomě ho zatěžujeme nesprávným způsobem...
více...

Korekční vložky do bot odstraní bolest nohou, ale i páteře a kyčelního kloubu

Bolesti nohou, ale ani páteře nemusí vždy znamenat příznak závažné choroby. Tyto problémy a bolesti může...
více...

Léčba kyslíkem nejen pro nemocné, ale také pro regeneraci a krásu

Léčba čistým kyslíkem je moderní způsob léčby. Principem je působení zvýšeného tlaku za současného...
více...