Doporučujeme Vám:

Nejen vinylové podlahy, ale i další vysoce kvalitní podlahové krytiny od předních výrobců naleznete na www.supellex.cz.
Interiérové vůně FrePro. Provoňte si život!
Laminátové plovoucí podlahy v atraktivních dekorech pro každý interiér od prověřených výrobců. - www.supellex.cz/laminatove-podlahy
Kvalitní metrážové koberce - skladem přes 400 dekorů, na objednávku přes 2000 různých koberců. - www.supellex.cz/koberce

 

Léčba artrózy kmenovými buňkami

To, co bereme v mládí jako samozřejmost, nemusí platit stále. Ukázkovým příkladem jsou naše klouby. Skoky, běh, schody či turistika na horách pro nás kromě zábavy a potěšení neznamená nic jiného. Jenže to se časem mění...

klouby, artróza, zdraví, nemoci, léčba, kmenové buňky

Jak jde čas
Bohužel s přibývajícími léty se naše klouby opotřebovávají a pohyby, které nám před deseti lety nedělaly žádný problém, jsou najednou o něco náročnější a bolestivější. Co dělat, abychom klouby udrželi fit co nejdéle?

Prevence
Samozřejmě, nejlepší léčbou jakýchkoliv zdravotních problémů je prevence. Bohužel, někdy je na ni už příliš pozdě. Klouby bychom klidně mohli přirovnat k autu. Můžete mít starou škodovku, která si už pár desítek let odžila a na svůj věk jezdí velmi dobře. A také můžete mít i nejnovější Mercedes, který se porouchá po několika letech. Vše záleží na tom, jak se o to auto staráme a jak s ním jezdíme. Přesně tak je to i s klouby. Čím více je používáme, zatěžujeme a nevěnujeme jim dostatečnou pozornost, tím více se opotřebovávají.

Opotřebovávání kloubů
Opotřebovávání kloubů se nevyhneme. Můžeme ho však zpomalit, protože stav kloubů závisí na tom, jak je zatěžujeme a ochraňujeme. Jedním z nejdůležitějších faktorů, které ve velké míře působí na opotřebovávání kloubů, je životní styl. Co je tedy receptem na zdravé a silné klouby? Pestrý jídelníček a zdravý životní styl. To znamená dostatek vhodného pohybu a snížení tělesné hmotnosti v případě, že trpíte nadváhou.

Sporty, které kloubům nepřekážejí
Mnozí lidé kroutí hlavou. Je přece všeobecně známo, že sport výrazně napomáhá k opotřebovávání kloubů. Na co tedy sportovat? Ano, je pravdou, že klouby jsou při sportu zatěžovány vždy. Avšak více než tato informace je důležité to, do jaké míry, jakou vahou a silou je zatěžujeme. Mezi vhodné sporty patří například plavání, cyklistika, běh na měkkém podkladu či turistika. K nevhodným sportům zase patří například fotbal, hokej či basketbal - to jsou sporty, kde jsou potřebné prudké změny pohybu, ale i kulturistika, kde klouby zatěžujeme nadměrnou váhou.

Artróza - nenávratné poškození kloubů
Největším strašákem kloubů je artróza, pod kterou rozumíme nenávratné poškození kloubu. Artrózou trpí nejčastěji váhonosné klouby, které nosí naše tělo a tím pádem na ně působí i největší síla. Právě proto je jedním z důležitých faktorů péče o klouby i naše vlastní váha. Řeč je o kyčelním a kolenním kloubu. Při artróze zaniká kloubní chrupavka a následek toho jsou bolesti a nepružnost kloubu. Posledním stádiem je úplné zkostnatění kloubu.

Útok na příčinu bolestí kloubů - vlastní kmenové buňky
Mnozí pacienti řeší bolesti kloubů léky. Léky však dočasně vyřeší jen důsledek problému, a to bolest. Příčina zůstane nedotčená a bude pokračovat v destrukci kloubu. Pro úspěšnou léčbu kloubů je třeba zaútočit na příčinu bolestí. K nejmodernějším a nejúčinnějším způsobem léčby bolesti kloubů patří vlastní kmenové buňky. Jsou výjimečné svými léčebnými a regeneračními schopnostmi, díky čemuž se využívají při léčbě mnoha onemocnění. Kmenové buňky se při léčbě artrózy dají aplikovat nejen do velkých kloubů, ale i do malých. Tímto způsobem se léčí zejména artróza u pacientů do 75 let s I. a II. stupněm poškození, kdy je možné dosáhnout nejviditelnější výsledky léčby. Při vyšším stupni artrózy je vhodnost léčby na posouzení odborného lékaře.
  

comments powered by Disqus


Podobné články


Lymfom se dá úspěšně léčit, jen je třeba ho včas rozpoznat

Lymfom je zhoubný nádor, který postihuje krevní buňky, konkrétně lymfocyty. Ty se začnou nekontrolovaně množit...
více...

Ne všechny srdeční arytmie jsou závažné a musí je řešit speciální léčba

Ideálně srdce pravidelně tepe, ale ani ono není dokonalý stroj, který občas nemůže vybočit z normálu. Tomuto...
více...

Bolest zubů pomohou překonat přírodní pomocníci - sůl, pepř, hřebíček nebo česnek

Nejlepší prevencí bolesti zubů jsou pravidelná a důkladná zubní hygiena. Ale i přesto se může stát, že nás...
více...

Očkování pro cesty do zahraničí a rady na cestu

Cestování, a to nejen do rizikových oblastí, je spojeno i se zvýšeným rizikem přenosných infekčních...
více...