Lidé, kteří žijí v blízkosti stromů, jsou méně nemocní

Objímání stromů navrací zdraví. Alespoň lidé, kteří tuto léčivou sílu stromů okusili, to tvrdí. Možná to někomu bude připadat šílené, objímat stromy místo lidí, ale i stromy disponují obrovskou uzdravující energií, stejně jako někteří lidé. V tradiční čínské medicíně se objímání stromů nazývá  Ding Shu Gong. V překladu by to mohlo znamenat něco jako spojení se stromy, umění objímat stromy, vytvořit si s nimi vztah. Určitě to není léčebná a ozdravující praktika pro každého, ale kdo v ní najde zalíbení, pomůže mu nejen ke zdraví, ale i k duševní rovnováze.

Lidé, kteří žijí v blízkosti stromů, jsou méně nemocní

Co je Ding Shu Gong?
Ding Shu Gong je čínský výraz a znamená něco jako "opřít se o stromy, spojit se s nimi, naučit se od nich". Myšlenkou je objetí stromu, který má léčivou sílu a díky tomu můžeme zůstat zdraví a fit. Zdá se vám to jako esoterický nesmysl? Vědci přišli na to, že lidé, kteří žijí v blízkosti stromů, bývají méně nemocní. Kromě toho se ví, že čerstvý lesní vzduch je revitalizující. V buddhistickém náboženství se považuje stín pod stromem za nejlepší možné místo na meditování. Platí, že stromy uklidňují, ale proč je máme objímat?

Speciální účinek
Zastánci této teorie argumentují tím, že každý strom má na nás zvláštní vliv. Dub pomáhá krevnímu oběhu, lípa léčí smutek, bříza pomáhá v boji proti depresi. Kdo se těchto stromů dotýká, přenáší na sebe jejich léčivé účinky. Fyziolog Maximilian Moser tvrdí, že procházky v lese výrazněji zklidňují zrychlený puls než procházky kdesi po městě. Totéž platí i pro zdravý spánek. Lidé, kteří spí na posteli z pravého dřeva, mají prý spánek mnohem klidnější.

Autor: Lenka Kostková