Nejlepší je pití pramenité vody

Pro pitný režim je důležité pití vody. To je známý fakt, ale jakou vodu pít? Je voda z kohoutku tou pravou? Nebo se raději budeme zatěžovat nošením balených vod či barelů? Určitě je nebezpečné pitný režim podceňovat, a pokud si můžete vybrat, vodu z kohoutku raději alespoň přefiltrujte!

Nejlepší je pití pramenité vody

Druhy vody - jak si vybrat
Když přijde na vodu, na výběr nemáme pouze vodu z kohoutku a z láhve. 

Voda z kohoutku - nebezpečí v každé sklenici
Obyčejná stará voda z kohoutku je pohodlná a přichází až do naší kuchyně. Ale určitě jste už slyšeli, že většina vody z kohoutku je znečištěná množstvím kontaminantů, které zvyšují riziko vážných zdravotních problémů. Mezi tyto znečišťující látky často patří těžké kovy. Tyto nebezpečné kovy se nejenže dostanou do našeho těla, ale se v něm i usazují. Těžké kovy poškozují orgány a tkáně v lidském těle. Vytlačují z molekul v buňkách dobré kovy, a tím znemožňují funkčnost našich orgánů a metabolismu. Nejčastěji poškozují nervovou soustavu, plíce, ledviny a játra, ale negativně ovlivňují i ​​na krvetvorbu, kůži, u těhotných žen existuje riziko poškození plodu a některé prvky mohou způsobovat i rakovinu.

Fluorid
Pokud si stále myslíte, že fluorid v pitné vodě zabraňuje zubním kazům a pomáhá stavět pevné zuby, propadly jste vymyšlené masové lži. Fluorid je známý toxin, který ve skutečnosti vede ke zvýšenému riziku zubních kazů a může vést k široké škále zdravotních problémů včetně oslabení imunitního systému a urychlování stárnutí kvůli buněčnému poškození.

Léky volně dostupné a na předpis
Možná si myslíte, že pokud jakékoliv vaše léky po vypršení data spotřeby vyhodíte do koše a ne do toalety, tak neskončí ve vodním zdroji. Naneštěstí to tak nebývá. Voda, která prochází i skládkami odpadu nakonec končí v řekách. Ne všechna města a státy čerpají vodu z řek, ale mnohé ano. Podle studií lidské buňky nerostou normálně, pokud jsou vystaveny byť jen malému množství léků na předpis nebo volně prodejným lékům. Některé z těchto léků mohou být ve vodě, kterou pijete, a to i jakkoli nevhodně zkombinované. Miliony lidí mají alergie na léky. Může to být dokonce kvůli vodě, kterou pijí. Těhotné ženy by si měly speciálně dávat pozor. Toxické látky, které dostávají do těla z vody z kohoutku mohou mít negativní vliv na vývoj nenarozeného dítěte.

Vedlejší produkty dezinfekce
Většina vody z potrubí bývá ošetřena chlórem. I když chlór není zrovna nejzdravější prvek, kteří konzumujeme, je mnohem lepší než to, co po něm zůstává. Vedlejší produkty dezinfekce jsou výsledkem dezinfekce vody chlorem, ale jsou ještě mnohonásobně nebezpečnější! Kromě toho, že jsou silně karcinogenní, spojují se i s problémy jater, ledvin a nervového systému.

Voda z plastových lahví
Pokud přemýšlíte nad pitím lahvové vody, vězte, že některé takové vody mohou být také voda z kohoutku, a to bez další filtrace. Ani pití vody z plastových lahví není dobrý nápad. Plastové lahve mohou obsahovat bisfenol A (BPA), což je syntetický disruptor hormonů, který se spojuje s vážnými zdravotními problémy jako: poruchy chování a učení; změna funkcí imunitního systému; rakovina prostaty a prsu; riziko obezity; časná puberta u obou pohlaví. Kromě zdravotních rizik má voda balená v plastových lahvích devastační účinky na náš ekosystém!

Destilovaná voda
Názory odborníků na destilovanou vodu jsou různé. Destilovaná voda vznikla vařením a odpařováním se od svých rozpuštěných minerálů.
Proti: Voda se stává kyselejší a někteří tvrdí, že se snaží dostat se do rovnováhy tím, že čerpá minerály přímo z těla.
Pro: Destilovaná voda na sebe tak jistě navazuje i toxiny a odvádí je z těla.
Pro: Minerály jsou pro zdraví nezbytné, ale voda jednoznačně není naším hlavním zdrojem minerálů. Hlavním zdrojem minerálů je naše výživa. Abychom získali dostatek minerálů z vody, museli bychom denně vypít alespoň plnou vanu vody.
Pro: Minerály ve vodě jsou anorganické. Minerály totiž mohou mít dvě podoby - organickou (vázané v organických sloučeninách rostlinných a živočišných tkání) a anorganickou (čisté minerály nebo anorganické sloučeniny). Na vstřebávání, přeměnu a využití v organismu je výhodnější přijímat některé prvky v organické podobě (např. železo). Některé zase přijímáme v podobě anorganické (sodík a chlor ze soli). V anorganické podobě však mohou být určité minerály pro naše buňky jedovaté. Naopak, mnoho odborníků tvrdí, že destilovaná voda je naopak prospěšná. Nejvíce minerálů lidské tělo získává z rostlinných potravin. Rostliny mění anorganické minerály, které získávají z půdy, na organické. Když organické minerály vstupují do žaludku, musí se navázat na specifickou proteinovou molekulu (chelace), aby mohly být absorbovány. A pak se dostanou do tkání, kde jsou potřeba. Bez zdravé organické minerální rovnováhy uvnitř a venku buněk začne tělo vytvářet spasmy, škubání a křeče. Anorganické minerály z vody jsou těžko vstřebatelné. Jsou podezřívány z různých degenerativních chorob jako kornatění tepen, artritida, ledvinové a žlučové kameny, glaukom, šedý zákal, ztráta sluchu, obezita a cukrovka. 
Proti: Pokud by voda obsahovala znečišťující látky, které by se vypařovaly při nižší teplotě než má voda, jako například těkavé organické sloučeniny, jako vedlejší produkty dezinfekce, které mohou být ještě toxičtější než chlor, tak budou také ve destilovaného vodě obsažené.
Pro: Lidé, kteří se na světě dožívají nejdéle, pijí vodu s menším obsahem minerálů (vápníku). Destilovaná voda se všemi doporučuje na kratší časové období, například na detoxikaci, protože pomáhá vytahovat z těla toxiny. Ale dlouhodobé pití nedoporučují všichni odborníci, a to zejména pokud vaše výživa není výživná na minerály.

Zásaditá voda
I u zásadité vody existuje několik problémů. Někteří lidé se ze začátku pití zásadité vody cítí velmi dobře, co by se mohlo připsat detoxikaci a tomu, že jsou dostatečně hydratováni. Detoxikace je přínosem zásadité vody a trvá jen týden protože dva. Jenže mnoho lidí má problémy se žaludkem jako GERD nebo vředy, což znamená, že mají málo žaludeční kyseliny. Z dlouhodobého hlediska může zásaditá nebo ionizovaná voda narušovat přirozené trávicí procesy snižováním kyseliny potřebné na správný rozklad a vstřebávání potravy. To může vést k narušení rovnováhy dobrých bakterií v trávicím traktu.

VIitaminy ve vodě? Nenechte se oklamat!
Vitaminové vody nejsou ničím jiným, než marketingovým tahem na prodej produktu, který je stejně nezdravý jako slazené nápoje. Vitaminové vody obsahují nebezpečný kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy, umělá barviva, přídavné látky, konzervanty a kofein.

Filtrovaná voda z kohoutku
Nejekonomičtější a nejekologičtější volba může být právě namontování vodního filtru do vaší domácnosti.

Uhlíkové filtry
Toto jsou nejčastější typy vodních filtrů namontovaných na kuchyňské lince. Uhlíkové filtryodstraňují znečišťující látky, adsorpci (chemické nebo fyzické navázání kontaminující látky na povrch filtračního média).

Živá voda
Při výběru správné vody záleží i na pH rovnováze. Destilovaná voda je příliš kyselá, zásaditá je příliš zásaditá. Ideální pH vody by se mělo pohybovat mezi 6,5 až 7,5, což je neutrální. Hodnoty pH pramenité horské vody se pohybují v ideálním rozpětí. Je to jedna z nejzdravějších vod na planetě, protože je to "živá voda", která podobně jako "živá potrava" je ve svém surovém, přirozeném stavu, v jakém ji příroda stvořila. Jedním z hlavních důvodů konzumace syrové organické zeleniny je, že "živé potraviny" obsahují biofotony, malé jednotky světla uložené všemi organickými organismy včetně vás. Nicméně to neznamená koupit si pramenitou vodu v obchodě. Znamená to, vzít si ji z pramene. Dejte si ji do skla nebo čistého polyethylenu.

Na závěr
Jedna rada na závěr: kolik vody pít denně? Denně pijte tolik vody, aby vaše moč byla stále světlá a průhledná. Pokud nemáte přístup k pramenité vodě, je dobré zvážit do své domácnosti koupi vodního filtru nebo destilátoru a stravovat se výživnou stravou, ze které získáte dostatek minerálů.