Aktivity pro ty, kterým pohyb nic neříká

Jsou lidé, kteří upřednostňují sportovní aktivity v teplých měsících. A potom přijde zima a s nimi oblíbené lyžování. Ale když není sníh, tak je to sport, který se dá provozovat jen párkrát za zimu na zasněžovaných kopcích. A co dělat zbytek zimy, aby kila nepřibývala?

Aktivity pro ty, kterým pohyb nic neříká

Najděte si sparing partnera
Tento tip platí celoročně a pro lidi, kterým se sportovat velmi nechce, je vysoce účinný. Jeden potáhne druhého, když to je třeba a věřte, že většinou to potřeba je!

Halový sport
Vymlouváte se na to, že vám je venku příliš chladno? Fajn, tak jděte do haly! Od tenisu přes fotbal až po lezení - vše je možné v hale i v tom nejchladnějším počasí.

Nepřepínejte se
Začínejte postupně. Pravidelné mírné cvičení je pro zdraví mnohem účinnější než dokonalá zátěž. Sportujte přiměřeně, svým schopnostem a věku.

Po delší pauze ...
Myslete na to, že vaše tělo si musí na zátěž opět zvyknout. Zpočátku spálí za půl hodiny vytrvalostního tréninku 0,1 gramu tuku. Po čtyřech týdnech 5 gramů a po dvanácti týdnech 25 gramů. Ale pozor: Spalování tuků začne asi po 25 minutách nepřetržitého výkonu.

Sport - žádná zábava?
Pokud si to myslíte, a proto sportování dáváte stranou, hledejte takový druh, kde se i pobavíte. Co třeba bowling? Je to příjemná sportovní alternativa spojena s příjemným večerem s přáteli.

Procházka - lepší než nic
Pokud skutečně nemáte žádný čas na sportování, měli byste se alespoň ráno nebo večer procházet. Vystupte o zastávku dříve z autobusu a projděte si tento úsek pěšky. Nebo vůbec nepoužívejte autobus, pokud se to dá. Nevynechejte také pár krátkých ranních cvičení jako jsou dřepy nebo sklapovačky. Podporují tělo i ducha.

Zkoušejte nové
Přijde do vašeho fitka novinka? Okamžitě ji vyzkoušejte. Co když vás právě ona chytí za srdce tak, že to to bude láska na celý život?


Mohlo by vás také zajímat