Aloe vera - lékárna ve vašem květináči

Nenáročná pokojová rostlina, která funguje jako živá lékárnička? Řeč bude o Aloe vera. Pěstuje ji na svém parapetu spousta lidí a ani netuší, jaký poklad mají doma. Stačí ulomit list a gel, který z ní vytéká přiložit třeba na popáleninu. Spálené místo v okamžiku ochladí, zklidní a navíc se bude podílet i na regeneraci kůže, která bude probíhat mnohem rychleji.

Aloe vera - lékárna ve vašem květináči

Je pro vás stále známá-neznámá?
Možná nevíte ani o tom, že si ji pěstujete na balkoně v květináči. Ano, je to přesně ona! Aloe vera. Lék. Stačí ulomit lístek a přiložit na postižené místo. Čtěte, v jakých případech léčí a co byste o ní měli vědět.

I kůže se potěší
Aloe vera je jednou z nejstarších rostlin světa. Gel, který se nachází v jejích listech, zvláště pomáhá při kožních problémech.

Je nenáročná
Domovem této liliovité rostliny je poušť. Nepotřebuje toho k životu mnoho, v podstatě je skromná. Uznejte: Chce jen písčitou zem a trochu vody. Vyroste i v květináči.

Svědí, pálí, netráví?
Gel v listech zmírňuje svědění, je protizánětlivý a mírně antibakteriální. Také pozitivně ovlivňuje zažívací potíže.

První pomoc
Gel, o kterém stále hovoříme, je ideální "první pomocí" i při drobných popáleninách či ranách, bodnutí hmyzem, ale i při akné či ekzému. Stačí ulomit list rostliny a šťávičku, která z něj vyteče, aplikovat na postiženou oblast.

Dostupná
Je skromná a ještě i dostupná. A tak léčivá! Šťávu z Aloe vera lze i koupit - v obchodech se zdravou výživou, v potravinách nebo on-line.

Autor: Lenka Kostková