Budíte se v noci? Mohou za to emoce, ale i špatná večeře!

Pokud se probouzíte každý večer v téže době pravidelně, může to znamenat, že energie ve vašem těle jsou blokovány a nemohou dále proudit. To narušuje vaši přirozenou rovnováhu a cyklus. Proto tělo vysílá signály. Vaše orgány potřebují energii na to, aby se mohly vyléčit.

Budíte se v noci? Mohou za to emoce, ale i špatná večeře!

Proč se probouzí člověk během spánku?
V každém člověku existuje vnitřní systém, který funguje jako hodinky, a pomáhá řídit funkce těla. Vaše mentální i fyzické zdraví proto úzce souvisí s tímto jevem. Tradiční čínská medicína věnuje speciální pozornost proudění energií a pohybů v jednotlivých částech těla, v různých časových úsecích v průběhu dne. Během 24 hodinového cyklu vysílá tělo různé signály do vašich orgánů. Přinášíme vám seznam, kde jsou jednotlivé časové úseky během dne spojené s určitými orgány. Většinu signálů, které vysílá tělo je způsobeno psychikou. Měli byste si dát pozor i na to, jak se stravujete a v jakém čase přijímáte poslední jídlo dne.

Od 21:00 do 23:00
Je to čas, kdy se většina lidí snaží usnout. V tomto čase se vaše soustava žláz s vnitřní sekrecí, která produkuje hormony a ovlivňuje činnost různých orgánů, dostává do rovnováhy a doplňují se enzymy. Souvisí to úzce i s metabolismem, který by měl ve zdravém těle fungovat jako hodinky. Pokud máte problém usnout v uvedeném čase, váš problém tkví v psychice. V mysli jste již v následujícím dni a přemýšlíte nad svými povinnostmi. Zkuste proto vypnout a relaxujte. Všechny věci, které máte v hlavě na vás určitě počkají do rána. Dalším problémem, který může způsobovat vaši nespavost je, když jdete spát s prázdným žaludkem, nebo přesný opak: přehnali jste to s večeří. Najděte si proto ideální čas (nejlépe 2 hodiny před spánkem) a dopřejte si kvalitní, ale lehkou večeři.

Od 23:00 do 1:00
Pokud se často probouzíte v tomto čase, je dost pravděpodobné, že dusíte v sobě emoce, které se neumí dostat na povrch. Mohli jste zažít něco negativního, co vás doprovází už dlouhodobě a zatěžuje to nejen vaše tělo, ale i vaši mysl. Je to čas, kdy se dostává do popředí jang, který má na svědomí proudění energie v těle a vytváří zásoby na další den. V případě, že tato energie je využita během spánku, dochází k narušení rovnováhy ve formě probouzení se. Uspořádejte si proto myšlenky a co nejdříve se snažte vyřešit všechny své neuzavřené soukromé věci. Rovněž může mít vaše probuzení na svědomí i příliš mnoho mastného jídla, které jste si dali těsně před spaním.

Od 1:00 do 3:00
Je to čas na detoxikaci organismu a na obnovu funkčnosti orgánů. Vaše játra vylučují toxické látky, dokud se obnovuje váš krevní oběh. Probouzení v tomto časovém úseku znamená nahromaděný hněv a frustraci. Pokud se neumíte vypořádat s negativními myšlenkami, tak se to přenáší na vaše "spirituální játra", která vysílají signály, aby vás upozornila na vyskytnutý problém.

Od 3:00 do 5:00
Vaše plíce se nad ránem dávají "do pořádku" a zaplavují tělo čerstvým kyslíkem. Ujistěte se proto, že jste dostatečně přikrytí, abyste usnadnili průběh zmíněné důležité tělesné funkci. Pokud jste se vzbudili v tomto čase, vsaďte na správné dýchací techniky. Problémy s plícemi často naznačují smutek a žal.

Od 5:00 do 7:00
Tělo se zbavuje všech škodlivých toxinů během spánku. Do popředí se nyní dostává tlusté střevo. Pokud jste před spaním snědli velmi dietní stravu nebo jste večeřeli příliš pozdě, není divu, že jste se probudili.

Autor: Lenka Kostková