Chcete mít zdravé srdce a cévy? Tajemství se skrývá v lysinu!

Lysin je vzácná esenciální aminokyselina, která se běžně nachází v buňkách našeho organismu ( ve velkém množství zejména ve svalových tkáních). Lysin výrazným způsobem pomáhá při tvorbě svalů a kolagenu a tak jeho využití se pojí zejména se svaly a klouby. Funkci však sehrává i při vstřebávání vápníku, čímž podporuje zdravé a pevné kosti a zároveň podporuje produkci růstového hormonu. Stará se i o produkci dalších hormonů a enzymů. Rovněž podporuje vybudování silného imunitního systému a v případě napadení organismu proti virům i aktivně bojuje. Známé využití lysinu je spojováno i s léčbou oparu. Chcete vědět o lyzinu víc? Žádný problém! Čtěte dále a poznejte tuto málo známou, ale pro život i zdraví nenahraditelnou aminokyselinu!

Chcete mít zdravé srdce a cévy? Tajemství se skrývá v lysinu!


Lysin - esenciální aminokyselina, jejíž nikdy není dost?
Lysin je aminokyselina, kterou si organismus není schopen sám vytvořit, a proto je nezbytné přijmout tuto esenciální aminokyselinu ve stravě. Doporučená denní dávka lysinu je alespoň 1 g.

Pokud se chcete zásobit lysinem, ochutnejte následující produkty ( v závorce je uvedeno množství lysinu v mg na 100 g výrobku) :
Maso: hovězí, kuřecí ( 1 381 mg );
Ryby a mořské plody : losos ( 1 823 mg/100 g ) , tuňák, krevety;
Mléčné produkty: sýr Eidam ( 2 693 mg ) , máslo ( 63 mg ), bílý jogurt ( 310 mg ).
Mléko kravské ( 270 mg ).
Vejce ( 820 mg );
Brambory ( 125 mg );
Zelenina: brokolice ( 140 mg );
Luštěniny: sójové boby, čočka;
Ořechy : lískové ( 340 mg ),vlašské ;

Nejlepší účinky lysinu na lidské zdraví
Podporuje imunitní systém, působí antibakteriálně a antivirově;
Léčí nachlazení , herpes ( zejména herpes simplex a genitální herpes ) , opar;
Urychluje hojení a proto je jeho užívání zvláště vhodné po úrazech či operacích;
Ochraňuje zdraví srdce a cév, zmírňuje projevy onemocnění angina pectoris;
Působí sedativně a tiší silné bolesti hlavy;
Detoxikuje organismus od toxického olova.

Lysin - pomocník srdce a cév odměněn Nobelovou cenou!
Lysin je pro mnohé neznámým pojmem. A to je škoda! Proč? Protože ve světě medicíny je to velmi ceněná aminokyselina, která velmi pozitivně ovlivňuje zdraví srdečně- cévního systému. Jak to? Vědecky se prokázalo, že lysin blokuje účast lipoproteinu při tvorbě cévních usazenin. Tato převratná myšlenka byla dokonce odměněna Nobelovou cenou v roce 1987! Co to znamená v praxi? Že byla nalezena prevence před vznikem arteriosklerózy, a údajně speciální terapie, která sestává v přísunu lysinu a jiných důležitých látek pro srdce a cévy, je možné vyhnout se otevřené operaci srdce. Důležitou " vlastností " lysinu je schopnost vytvářet kolagen, který je potřebný při obnově poškozených míst cév. Lysin také přispívá ke zvrácení průběhu srdečně- cévních onemocnění.

Autor: Martina Dvořáková