Co by měla stihnout žena do třiceti let?

Naše maminky a babičky byly ve třiceti letech zralé ženy s minimálně dvěma dětmi a stálou prací, ve které vydržely často až do svého důchodu. Dnes se často ženy do třiceti pouze “hledají”. Proto i jejich priority jsou většinou úplně jinde. Co by ale měly dnešní třicátnice stihnout?

Co by měla stihnout žena do třiceti let?

Umět se o sebe postarat
Snadno se řekne, hůře udělá ... Postarat se o sebe a být sama sobě pánem není zcela tak jednoduché, ale ani nemožné. Třicetiletá žena by neměla být již závislá na nikom jiném, než jen sama na sobě. A věřte, že tento pocit je prostě k nezaplacení.

Vybudovat si image
Od pubertálních dob procházejí dívky změnami image. Je to velmi přirozené, snaží se najít look, kterým by daly světu najevo, kdo vlastně jsou. I když ve dvaceti je ještě docela normální, pokud přesedlávají z image koketní lolity na hipisačku. Ve třiceti byste však již měly mít jasno v tom, kdo jsou.

Skončit se sebelítostí
Nic není horšího, než když se žena donekonečna lituje. "Proč ještě nemám chlapa a děti, ostatní, mnohem mladší se už stihly úspěšně vdát ..." atd. Zahoďte konečně tu sebelítost, na kterou jsou alergičtí už i vaši blízcí přátelé a naučte se těšit z toho, co máte. Ostatní časem přijde.

Mít vlastní kulinářskou specialitu
Nemusíte být vynikající kuchařkou, ani se motat v kuchyni každý den. Ale vytvořit si vlastní specialitu, ať už jde o pečení koláče nebo vaření hlavního jídla, vám přidá se sebevědomí. Každá žena by měla mít svůj tajný recept. Nejen na krásu ...

Věnovat dovolenou sama sobě
Vydat se jen tak na dovolenou. Sama se sebou, bez jakéhokoliv důvodu. Přesně to by měla udělat každá žena před třicítkou. Nemusíte trávit rovnou týden na Mallorce. Postačí i dvoudenní relax v lázních, kdy jednoduše vypnete a budete jen sama se sebou.

Dopřát si alespoň jeden luxusní kousek
A je jedno, jestli to bude oblečení, doplněk nebo jen kosmetika. Vlastnit něco luxusního, i když to vyzní povrchně, přidá se sebevědomí každé ženě. I když mnohé očekávají luxusní dary od manželů, přátel či milenců, proč si nedat něco luxusního samy sobě? A taková třicítka je vhodným důvodem k obdarování se.

Naučte se říkat NE!
I rodině, i přátelům! Vyjít za každou cenu vstříc se nedá a zbytečně se budete trápit pokusy o to. Jednoduše občas musíte umět říci ne a hotovo! Svět se nezboří a přátelé vás proto neopustí.

Probrat seznam přátel
A u přátel ještě chvíli zůstaneme. V dnešní době se pravý význam slova "přítel" jaksi vytrácí. Lidé spíše závodí v tom, kolik jich budou mít ... Ale pokud přijde na lámání chleba a pomoc, kdo všechno by tu nakonec pro vás byl? Zbavte se otravných lidí, kteří vás jen vysávají a volný čas věnujte jen těm, kteří si to skutečně zaslouží.

Nebát se samoty
Jít sama do kina, na kávu, na oběd ... Na tom není nic špatného a ani divného! Tak proč se toho tak bojíte? Do třicítky byste měly všechny aktivity, které děláte s přáteli, udělat alespoň jednou i sama se sebou.

Vytvořit si seznam
Let balónem, návštěva Paříže, zdolat nějaký vrch ... Každý máme seznam věcí, které chceme za život stihnout. Kolem třicítky je načase si pěkně takový seznam sepsat a udělat vše, aby se daly splněné akce s dobrým pocitem škrtnout.

Autor: Lenka Kostková