Co dělat, když svědí kůže na hlavě?

Svědí vás pokožka hlavy? Pokud vás netrápí žádné zdravotní problémy, které také svědění hlavy provázejí, máme pro vás rady, které toto svědění pomohou zmírnit. Vliv na svědění mohou mít změny počasí, lupy, špatně zvolený, byť kvalitní šampon nebo třeba i to, že vzhledem k počasí je třeba si hlavu chránit pokrývkou.

Co dělat, když svědí kůže na hlavě?

Pozor na frekvenci mytí
Ta může způsobovat řadu problémů. Mnoho lidí si myslí, že denní mytí hlavy je pro vlasy prospěšné. Ve skutečnosti je pravdou pravý opak. Takový zlozvyk může vést k vysušování pokožky a jejímu následnému podráždění. Přejděte raději na mytí dvakrát do týdne, které navíc zabrání i maštění vlasů.

Ocet
Stejně pomůže ten klasický, ale i jablečný. Klíčem k úspěchu je neutralizování PH pokožky. Právě díky takovéto kúře se dostane do normálu a nepříjemné svědění velmi rychle zmizí. Potřebujete na to smíchat deci octa do půl litru teplé vody a tou si opláchnout na závěr mytí hlavu.

Kokosový olej
Nedejte se zmást tím, že jde o olej. Tak jako olivový, i ten kokosový je pro vlasy velmi prospěšný. Kromě regenerace zničených konečků si ho vmasírujte ke kořínkům vlasů. Tím se pokožka dobře vyživí a zbavíte se i svědění.

Výběr šamponu
Problémem může být i váš šampon. Pokud jej používáte velmi dlouho, nemusí prospívat pokožce hlavy. Vhodné je ho vždy vyměňovat po každém druhém balení. Pak se můžete k němu vrátit, ale nechte pokožce trošku vydechnout a nepoužívejte jen jednostranné výživné látky.

Citronová šťáva
Působí stejně jako ocet, jen je jemnější. Stačí ji také smíchat s vodou nebo čistou vmasírovat ke kořínkům vlasů. Takto nechte působit půl hodinu a až potom si hlavu opláchněte vlažnou vodou.