Čtyři činnosti, které vedou ke štěstí

Co vám chybí ke štěstí? Možná nic, jen nevykonáváte vše s plným nasazením. Čtyři pohybové aktivity pomáhají je štěstí. Víte které? Je to milování, protahování, běh a chůze. Jestli je děláte všechny naplno, pocit štěstí by se vám neměl vyhýbat!

Čtyři činnosti, které vedou ke štěstí

Milování
Nejpřirozenější pohyb je ten při pohlavním styku. Dokonce touha po milování je poháněna pudy. Ženy, které při něm neleží jako dřevo, mají ho raději, více si ho užijí a jsou šťastnější. Určitě proto nepřijímejte pouze pasivní úlohu a zapamatujte si, že šťastná žena se dokáže hýbat i při misionáři. Dejte do milování více pohybu a budete se cítit uspokojenější i šťastnější. Ano, náladu vám udělají i endorfiny vyloučeno při orgasmu. Jejich zásoba dokonce stačí na celý den. Proto je ranní erotický pohyb perfektní spouštěč štěstí.

Protahování
Protahování po dlouhém spánku. Děláte to? A děláte to důsledně? Dělají to dokonce i zvířata. Důvod je prostý. Protahovací cviky aktivují vnitřní struktury v našich svalech a drobné buňky fascie, jakýsi energetický obal těla. Energie námi začne proudit na úplně jiné úrovni, než když jsme zkřehnutí. Proto se máme tendenci při únavě natahovat a proto jóga má tak blahodárný vliv na pocit štěstí a vitality. Protahujte se pravidelně a uvidíte, že budete šťastnější než kolegové, co jsou celý den přilepení k židli.

Chůze
Proplétání nohama je pro člověka přirozeným pohybem. Při chůzi dochází k nejintenzivnějšího poklesu stresových hormonů, což se automaticky projeví na náladě. Pojem pročistit si hlavu na dlouhé procházce je odvozen z praxe. Stačí půl hodina rychlé chůze a na svět se budete dívat jinak než usazeni  hluboko do svého křesla.

Běh
Přináší výhody chůze, ale má další pozitivum. V přirozeném prostředí je stres reakce, kdy máme útočit, nebo běžet. Tak je nastaveno naše tělo, která zaplaví hormony spouštěcí obranné reakce. V moderní společnosti se však na poradách nebijeme, před časovou tísní nemáme kam ujít, ale naše tělo to neví. Proto nám stres jako vedlejší efekt ničí zdraví a kazí náladu. Běh po stresovém dni však dokáže eliminovat jeho negativa a zaběhat si při přímo po stresové situaci je to nejlepší, co si můžete pro tělo i náladu dopřát. Hormony, které evoluce nadávkovala pro agresi a útěk využijete a eliminujete jejich negativní dopady.

Autor: Lenka Kostková