Cvičení bez odlíčení je pro pleť škodlivé!

Mnoho žen řeší pravidelně otázku líčení během cvičení. Je v pořádku jít cvičit i namalovaná? Nebo je pro vaši pokožku lépe se před cvičením odlíčit? Tentokrát nezáleží na tom, proč jste se rozhodla pravidelně cvičit nebo kolik kalorií můžete spálit u jednotlivých typů cvičení. Nyní je důležitá otázka: Jak pečovat o svou pleť během cvičení, aby to pro ni nebylo zatěžující?

Cvičení bez odlíčení je pro pleť škodlivé!

S make-upem nebo bez?
Ačkoliv se může zdát, že make-up nemůže na tvářit udělat velkou neplechu, opak je pravdou. Během cvičení jsou pod ním uvězněny bakterie a pot, v důsledku čehož nedokáže kůže správně fungovat - uvolňovat teplo, což způsobuje zarudnutí pleti. To může vést i ke zvětšování pórů a tvorbě černých teček. Když se potíte, uvolňujete z těla škodlivé toxiny. Pokud si však na tváři ponecháte make-up, vytváříte jakoby kožní bariéru, přes kterou toxiny neprojdou a všechny nečistoty se tak uvolňují zpět do kůže!

Jak správně mýt obličej, aby vaše kůže dýchala?
Pokud si umyjete obličej před cvičením, neznamená to, že po odchodu z fitness centra to už dělat nemusíte. Je důležité, abyste ze své pokožky smyla zbytky make-upu, pot a všechny další nečistoty. Zabráníte tak ucpávání pórů.

Dejte pozor i na své oči a rty
Nejen vaše pleť vyžaduje péči během cvičení, stejně jsou na tom vaše oči i rty. Při posilování může snadno dojít k rozmazání řasenky, rtěnky či lesku na rty, což může vést k ucpání jemných pórů kolem očí a úst. Někteří odborníci radí používat voděodolné oční linky a řasenky, které jsou však na druhou stranu náročnější nejen na odličování.