Cvičení na balanční podložce - zábava, relaxace i posilování

Kdo řekl, že cvičení nemůže být zábavné? S převratnou pomůckou na cvičení je to možné! Balanční podložka nutí cvičícího, aby co nejdéle udržel rovnováhu a tím posílil právě ty svaly, které se běžným cvičením netrénují. Balančními cviky lze posílit téměř celé svalstvo těla! Jde především o svalstvo horních a dolních končetin a zádové svalstvo, které cviky snad nejvíce zaměřují.

Cvičení na balanční podložce - zábava, relaxace i posilování

Pravidelné cvičení organismus zbavuje bolestí zad či hlavy a zbytečně nezatěžuje klouby
Kromě vytvarování dokonalých křivek, podložka pomáhá odstranit i svalové napětí, zbavit vás stresu a navodit pocit radosti. Kromě potu vaše tělo totiž vyprodukuje i hormon štěstí, který vás jistě zaplaví i při pohledu do zrcadla na vaše krásné vypracované tělo díky převratné fitness pomůcce!

Cvičení na balanční podložce
Existuje množství variací balančních cviků podle stupně náročnosti, zátěže. Pokud jste začátečník, vyzkoušejte nejprve nejzákladnější cvik ze všech balančních cviků. Jednoduše se postavte na balanční podložku a snažte se udržet rovnováhu. Vydržte alespoň několik sekund stát na podložce, případně si můžete pomáhat i tak, že ruce rozpažíte, abyste si alespoň na chvíli udrželi rovnováhu. Cvik opakujte alespoň 15 krát. Ze začátku cvičte raději v kratším časovém úseku, ale raději pravidelněji, například 3x za den. Klasické sklapovačky či kliky, které se cvičí na balanční podložce, jsou mnohem náročnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Proto je nutné, aby cvičící už měl vybudované "základy svalstva ", především břišní svaly a zádové svaly, které tyto cviky snad nejvíce zatěžují.

Balanční podložka s elastickými lany
Pokud si už troufáte na složitější cviky, můžete vyzkoušet i přídavná madla, která jsou zpravidla součástí balanční podložky. Opět se postavte na podložku, ale nyní si procvičte i svalstvo horních končetin zvedáním držadel. Pomocí držadel si můžete dokonale procvičit i svalstvo dolních končetin. Stačí, když si sednete na podložku, nohy vložíte do držadel a zvednete je nahoru, dolů, ale i doprava či doleva. Jinou možností je i pokrčení kolen a jejich vyrovnávání. Pamatujte však na to, že elastická lana byste měli táhnout pouze do výše, která vyhovuje vašemu organismu. Obecně však platí, že balanční podložka je určena na aerobní, fitness nebo pilates cvičení. Proto je zejména u žen velmi oblíbeným pomocníkem při cvičení, ale velmi účinným je i při posilování svalů mužů.