Cvičení pro krásné ruce - powerspin

Ochablé paže vůbec nevypadají na ženě sexy. Můžete proti nim bojovat tím, že i v létě budete nosit dlouhé rukávy a nebo na sobě malinko zapracujete. Malinko znamená, třeba jen šest minut denně. Myslíte, že vám krásné tričko za to nestojí?

Cvičení pro krásné ruce - powerspin

Powerspin je cvičební pomůcka,
která je určena na efektivní tvarování svalstva v horní polovině těla. Je vhodná na cvičení doma, v posilovně a těší se i využití při skupinových pohybových aktivitách. Můžete ji použít kdekoliv. Cviky jsou jednoduché a snadno zapamatovatelné. Naučíte se je opravdu rychle, protože součástí balení powerspine je i DVD s podrobným popisem 6-minutového tréninku.

Jak to funguje?
Důležitou součástí této pomůcky je speciální ocelová kulička, potažená gumou, která při cvičení rotuje v plastové trubici. V praxi to znamená, že čím rychleji kuličku rozhýbete, tím je cvičení náročnější a samozřejmě i účinnější. S powerspinem provádíte tedy tzv. izometrické cvičení. To znamená, že do cvičení jsou zapojeny různé svalové skupiny, v tomto případě hlavně svaly rukou, ramen, hrudníku, zad a břicha. To však není vše. Nejenže zapojujete více svalových skupin, ale v rámci jednotlivých svalů i větší množství svalových vláken, než u běžných cvicích. Co to způsobuje? Svaly se rychleji tónují, zpevňují a posilují a také spálíte více energie. Viditelné výsledky díky powerspinu se projevují již do čtyř týdnů při doporučeném opakování pětkrát týdně. Záleží však také na stavbě těla a množství tělesného tuku. U štíhlých žen dochází ke zpevnění již během prvních dvou týdnů, u žen s větším množstvím tělesného tuku v oblasti paží, se viditelné výsledky dostaví do šesti týdnů.

Krásné tělo s powerspinem
Probouzejí ve vás první sluneční paprsky touhu po získání štíhlého těla a pevných paží v tričku bez rukávů? S powerspinem to bude opravdu hračka. Před tréninkem se ale doporučuje minimálně pětiminutová rozcvička (stacionární kolo, panák, švihadlo, dřepy s výskokem), protože tehdy dojde k zahřátí svalů, a tak tělo spaluje tuky rychleji. Powerspin je stejně vhodný pro muže a ženy, dokonce i děti od 14 let. Věk ani fyzická kondice nejsou rozhodující. Dokonce, jestliže se používá při malých otáčkách, je vhodný i jako rehabilitační pomůcka po úrazových stavech. Pozitivní účinky pocítíte již po týdnu cvičení za 6 minut denně.

Autor: Lenka Kostková