Cvičení ráno nás nastartuje na dobrou náladu a rychlejší spalování tuků

Každý začíná ráno po svém. Někomu dělá časový problém už jen ranní hygiena a snídaně, ale jsou lidé, kteří hned ráno navíc ještě cvičí! Je to zdraví prospěšný rituál, který pomáhá nastartovat metabolismus na celý den. Přinášíme vám šest argumentů, které by vás mohly přesvědčit k tomu, abyste vstali dříve. Odměnou vám bude celodenní svěžest a dobrá nálada.

Cvičení ráno nás nastartuje na dobrou náladu a rychlejší spalování tuků

1. Začátkem dne je vaše hlava čistá, zatímco během dne se na vás nabalí pracovní a rodinné povinnosti. Jste tak psychicky a fyzicky více vyčerpáni a občas se vám stane, že únava vás natolik přemůže, že si večer na cvičení nenajdete čas a chuť.
2. Pokud své tělo už ráno nastartujete na aktivní režim, budete tímto tempem fungovat během celého dne. Díky množství endorfinů, které se vám tělesnou aktivitou vyplaví do organismu, budete i pozitivně naladěni, což ocení i vaše okolí.
3. Je dokázáno, že lidé, kteří pravidelně cvičí v ranních hodinách, lépe usínají a mají kvalitnější spánek.
4. Ranním cvičením si nastartujete metabolismus a udržíte ho v lepším chodu během celého dne. Tělo bude spalovat více kalorií.
5. Zlepšíte si disciplínu, protože po pravdě, někdy to dá zabrat, přivstat si ráno a přemoci se. Pokud se však dokážete překonat, zlepší to kvalitu vašeho života.
6. V letních měsících vás energií dobíjejí i ranní sluneční paprsky, takže cvičit můžete i na čerstvém vzduchu, což ocení zejména organismus pracujících lidí v tmavších prostorách a kancelářích.

Otázkou zůstává, kdy snídat - před nebo po cvičení?
Belgická studie, která se zabývala právě ranním cvičením, prokázala, že ti kteří jedli před cvičením přibrali na váze, ti co až po cvičení, nenabrali téměř žádnou váhu. Také spálili množství tuku efektivněji. Samozřejmě i přísun jídla musí být upraven, pokud se už rozhodneme cvičit brzy ráno. Skutečnost je taková, že naše tělo spaluje dva druhy paliv - tuk a glukózu. Kdykoliv budeme cvičit déle než několik minut, vždy se spaluje glukóza i samotný tuk. Když spíme, tělo spaluje převážně glukózu a získáváme relativně více tuku. Proto cvičení hned ráno doporučuje mnoho sportovců, sportovních trenérů a výživových poradců. Zkuste si už zítra nastavit budík o pár minut dřív a překonat se. Děláte to pro sebe a své zdraví.

Autor: Martina Dvořáková