Cvičení s činkami kettebell posiluje srdce

Chcete oživit vaše posilovací cvičení? A vyzkoušeli jste již činky kettlebell? Pořádně se přitom zapotíte, ale i zabavíte. Cvičení nebude tak fádní. A pokud vás zajímá, kde se tyto zvláštní činky vzaly, tak čtěte dál.

Cvičení s činkami kettebell posiluje srdce

Činky kettlebell nejsou vůbec žádnou novinkou
Původně jde o tradiční ruské činky, které se používaly již v minulém století. Nicméně až nedávno, se v amerických posilovnách staly se velkým hitem nejen v Americe, ale na celém světě.

Jejich výhoda spočívá v tom,
že neslouží jen ke získání svalů, ale procvičují celé tělo. Oproti klasickým činkám se liší svým tvarem. Kettlebell činka vypadá jako koule s trojúhelníkovým držákem a někdy má rukojeť tvar písmene U. A díky tomu váha činky neustále působí proti síle ruky. Dokonce váha činky nepůsobí rovnoměrně, a proto musí cvičící člověk neustále udržovat rovnováhu svého těla.

Ženy, muži - každý s nimi může cvičit
Jsou vhodné jak pro muže, tak i pro ženy. Vyrábějí se v několika velikostech a nejdelší činka váží 4 kilogramy. Tyto činky si oblíbily zejména ženy. Cvičení s činkami kettlebell je pro ně mnohem víc zábavnější než s obyčejnými činkami. Navíc kromě formování postavy pomáhají při spalování tuků a při hubnutí. Také se mluví o jejich pozitivním vlivu při oběhu krve v těle.

Základem cvičení jsou cviky zaměřené na sílu,
ale jsou vhodné i na cvičení cviků určených k udržení rovnováhy. Cvičit se dá buď s jednou nebo dvěma činkami. Cvičení s činkami kettlebell nabízí mnoho možností cvičení od dřepů, úklony až po klasické kliky.

Podívejme se na výhody cvičení s kettlebell

  • dochází k neustálému střídání zpevnění a uvolnění svalů, což je vynikající pro silové přípravu bojových umění a sportu
  • dochází k rozvíjení síly jak výbušné a maximální, tak i vytrvalostní
  • vytváří se zátěž pro svalový, kardiovaskulární systém a tím posilujeme náš nejcennější sval
  • vede k rozvoji rychlosti, pohyblivosti a pružnosti