Budíte se rozmrzelí a o tom, že by z vás po vydatném spánku sálala energie, nemůže být ani řeč? Nevíte, jak to změnit? Pokud chcete hned ráno jiskřit energií, stačí se řídit našimi sedmi tipy. A začnete již zítra.
1. Spěte alespoň osm hodin
Kvalitní spánek není samozřejmostí, proto se k němu musíme někdy doslova urputně propracovat. V první řadě se ve večerních hodinách vyhněte alkoholu, kávě a čokoládě. Alespoň dvě hodiny před plánovaným spánkem nejezte. Klidná mysl je přítelem zdravého spánku. Netrapte se před spaním výčitkami ani plánováním povinností do dalšího dne. Zaposlouchejte se do ticha a snažte se uvolnit. Z ložnice odstraňte elektrospotřebiče a mobilní telefony. Spěte v příjemném a tmavém prostředí. Na ranní buzení si zvolte píseň, která je vaší srdeční záležitostí.
2. Začněte už v posteli!
Zdají se vám ranní rituály směšné? Dříve, než je odsoudíte, vyzkoušejte si je na vlastní kůži. Začít můžete rovnou v posteli jednoduchým strečinkem a dechovými cvičeními. V lehu na zádech vytáhněte koleno k hrudníku a zhluboka dýchejte. Nohy několikrát vyměňte. Pak kreslete ve vzduchu kruh jednou a později druhou končetinou. Nejhorší, co můžete udělat, je pomalé probouzení s odůvodněním: "Už jen 5 minut a vstanu ..." Jednoduše, vstaňte co nejdříve.
3. Vytáhněte žaluzie a usmějte se na okolní svět
Pro klidný spánek a dostatek spánkového hormonu je důležitá tma. Naopak při vstávání je důležité světlo. Jakkoliv banálně znějí tyto věty, jsou opravdu pravdivé a hrají velkou roli při tvorbě energie do celého dne. Podle vědeckých studií světlo před svítáním stimuluje zvláštní buňky v lidských očích, které posílají mozku signál, že je třeba vstávat. Pokud možno vytáhněte žaluzie hned ráno. V letních měsících otevřete okno a nadýchejte se čerstvého vzduchu. Usmějte se a poděkujte, že jste se probudili a můžete prožít další krásný den. Věnujte pár minut tiché meditaci a programování svého podvědomí, které je zprostředkovatelem reality. Sněte a vaše sny se vám splní. Motivující myšlenky vás posunou blíže k vašemu snu a zpříjemní nastávající den. V případě, že chcete dosáhnout opravdu velký příliv energie, naordinujte si ranní procházku nebo lehkou aerobní aktivitu. Odborníci se shodli, že nejideálnějším časem pro ranní sport je od 6 30 do 8 30.
4. Dopřejte tělu dostatek kyslíku
Organismu zabezpečíte dostatek kyslíku jednoduchým cvičením. Zhluboka se nadechněte tak, že počítáte do šesti, vydechněte s počítáním do osmi. Toto jednoduché dechové cvičení opakujte alespoň čtyřikrát. Výhodou je, že vás nestojí čas. Můžete se mu věnovat při vaření kávy či oblékání.
5. Sklenice vody každé ráno udělá s vámi malý zázrak
Tekutiny jsou pro lidské zdraví nenahraditelné. Přidejte ke svým ranním zvykem jeden úplně obyčejný, ale velmi účinný. 15 minut před snídaní vypijte alespoň sklenici vody. Voda nastartuje zpomalený metabolismus a způsobí, že budete čilejší.
6. Studená sprcha nebolí
Připadá vám studená ranní sprcha jako týrání? Mýlíte se, ačkoli pravdou je, že se studenou vodou je třeba postupovat opatrně. Začínejte klasickou teplou sprchou a na závěr stačí kratičké opláchnutí se studenou. Věřte, zaručeně vás probere.
7. Snídaně jsou základem dne, tvrdily už naše babičky
Babičky věděly, co říkají. Bez vydatné snídaně nebudete téměř nikdy svěží a fit. Nejlepší volbou pro snídaně jsou celozrnné produkty, ovoce, nízkotučné mléčné výrobky či potraviny s obsahem nenasycených mastných kyselin. Dopřejte si celozrnný chléb s máslem a banán. Vhodné jsou ovesné vločky s mlékem dochucené ovocem, oříšky a medem. Pokud patříte k zaneprázdněným typům sáhněte po kvalitním proteinovém nápoji. Je lepší volbou, než den bez snídaně.
Ráno nemusí být stresující.
Udělejte si z něj příjemný zážitek. Pusťte si oblíbenou hudbu a v klidu si vychutnejte jídlo. Skvělým pomocníkem při vytváření příjemné ranní atmosféry je vonný olej s povzbuzujícím účinkem. Zapomeňte na televizní noviny, negativní zprávy vás deptají i tehdy, pokud je máte puštěné jen jako kulisu. Pohodové ráno vyžaduje čas. Možná budete muset vstát o pár minut dříve, ale nestojí to za to?
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno.
Stránka Vyléčíme.cz používá cookies. Více informací zde.