Domácí pleťová maska může změnit pleť, ale pozor na použité suroviny!

Domácí pleťové masky a rady co s pletí, mohou mít někdy až katastrofální následky. Často ve snaze uchránit svoji pleť před syntetickými preparáty volíme ledasco, ale to se nám může vymstít.

Domácí pleťová maska může změnit pleť, ale pozor na použité suroviny!

Nekvalitní černá korejská maska
Černá korejská maska, drhnutí pleti alkoholickými roztoky, které mají zničit akné... Pestrými nápady se internet jen hemží. Na noční můru některých dívek se nedávno změnilo i nanášení populární černé čisticí korejské masky. Mnoha ženám se na obličej doslova přilepila a nechtěla se jich pustit. Přitom maska se stala celosvětovým hitem. Její základní surovinou je uhlí a má lepivý efekt, který má vytáhnout z pórů nečistoty, Ale někdy maska lepí tak, že dívky doslova pláčí bolestí a zároveň si depilují obličej!

Raději do salátu
Jednou ze surovin, před kterou varují dermatologové dospívající dívky, je majonéza. Ano, i tuto hmotu si mnohé přidávají do pleťových masek. Její použití je otázkou i v jídelníčku, určitě však nepatří na obličej. Obsahuje příliš mnoho oleje, tuk může vyvolat tvorbu akné, ucpe póry a na pleti mohou přemnožit kožní bakterie. Aplikace majonézové masky může odstartovat skutečné problémy.

Skořice pálí!
Při domácích ošetřeních pleti příliš neexperimentuje ani se skořicí. Ačkoli vás může lákat její příjemná vůně, drobné zrníčka působí jako peeling, ale pokožku mohou výrazně podráždit. V některých případech se dokonce objevily jakoby drobné popáleniny. Účinek lze přirovnat ke koření. 

Lepidlo na obličej
Všichni zdůrazňují, že na přípravu používají netoxické lepidlo. Ale stále je to jen lepidlo. Přestože je netoxické, to neznamená, že je i hypoalergenní. Proto maska ​​může vyvolat alergickou reakci, vždy, když použijete produkty, které nejsou speciálně určeny na danou lokalitu, například obličej, může to skončit, podrážděním, alergií nebo žádaný efekt nebude fungovat.

Autor: Lenka Kostková