Generace současných rodičů nemá trpělivost s dětmi

Mohou děti za to, že se rodiče rozcházejí? Opak by měl být pravdou, ale není. Opravdu někteří partneři jsou tak sobečtí, že odcházejí od rodiny, protože děti pláčou!

Generace současných rodičů nemá trpělivost s dětmi

Máte malé dítě?
Tak pak víte jaká náročná je péče o ně a kolik z vaší obětavosti vyžaduje. Jak se říká, malé dítě prověří vztah ze všech stran. Schopnost obětovat se, vzdát se pohodlí, ega i dna sil. Bezesné noci a vstávání k plačícímu dítěti jsou totiž zkouškou nervů a výdrže. Podle nedávno realizovaného průzkumu je plačící dítě a bezesné noci důvodem rozpadu až třetiny vztahů. Rodiče s malými dětmi spí šest hodin a i to přerušovaně. Na to, aby člověk mohl fungovat potřebuje alespoň pět hodin nepřetržitého spánku, přičemž se doporučuje 7-8 hodin.

Když to přijde
Až 11% rodičů předstírá, že spí, když se dítě probudí a dožaduje pozornosti. Nechává tak iniciativu na partnerovi. Někteří dokonce zavřou dveře nebo zapnou televizor, aby neslyšeli pláč dítěte. Den po probdělé noci je totiž opravdu špatný. Nedokážeme se soustředit, jsme bez energie, nervózní, nevrlí a rychle nás něco rozzlobí. Všechno nám jde hůř a s větší námahou. Jeden z dvaceti rodičů dokonce uvádí, že usnul za volantem. Malé dítě dá pořádně zabrat zejména lidem se sobeckými sklony. Prověří lásku a schopnost být oporou. Bohužel mladá generace je více zvyklá na pohodlí, komfort a užívání si života. Sáhnout si na dno sil a sebeobětování je pro ně mnohem náročnější než pro starší generace, které byly vychovávány k disciplinovanosti.

Autor: Martina Dvořáková