Holení nohou v závislosti na počasí?

Holíte si nohy? Tak zbystřete pozornost. Máme pro vás zajímavé informace, jak správně holit nohy v závislosti na počasí a ročním období. Ano, jinak holíme nohy v parném létě a jinak v chladných měsících roku.

Holení nohou v závislosti na počasí?

Teplotní rozdíly
V zimě potřebují naše nohy více péče. Také jste zpozorovali, že v zimě jsou sušší než v létě? I přesto, že v létě jsou vystavovány slunci, chloru a mořské vodě? Důvod je jednoduchý. V zimě je vzduch venku studený, v místnostech je však nesnesitelně teplo. Pro tyto teplotní rozdíly je naše pokožka suchá. Když ji navíc denně, případně jednou za dva dny holíme, přirozeně ji ještě více namáháme.

Péče před holením, ale i následná péče
Statistika hovoří o tom, že 66 procent žen si i v zimě holí nohy každý den. Pokud k nim patříte, s holením přestat nemusíte, to ne. Jen dbejte zvýšené péči, a to nejen po holení, ale i před holením. Aby vaše pokožka nepřipomínala krokodýlí kůži.

Více gelu či pěny
Použijte více gelu nebo pěny na holení, avšak tentokrát sáhněte po ošetřujících prostředcích, určených na suchou pokožku. Důkladně si nohy nakrémujte po každém holení.

Častěji měňte
Žiletky měňte častěji, než v létě. Namáhaná pokožka se snadněji zanítí, když budeme po ní "jezdit" tupou žiletkou.

Nejšetrnější postup
S co nejostřejší žiletkou přejíždějte po pokožce vždy ve směru růstu chloupků - je to nejšetrnější postup. Sprchový gel nebo pěna na holení pokožku změkčuje.

Autor: Lenka Kostková