Horoskop pomáhá účinně zvládat stres

Jak zvládat stres, tak to vám mohou poradit nejen zkušení psychologové a psychoteraputé, ale i hvězdy. Podle znamení zvěrokruhu se dá zjistit, jak účinně mohou se s stresem bojovat jednotlivá znamení. Co totiž pomáhá Býkovi, nemusí nutně platit i pro Štíra nebo Berana.

Horoskop pomáhá účinně zvládat stres

Beran je pohodlný

 • Je to netrpělivé znamení, kterému se nechce na nic příliš dlouho čekat a "ne" slyší velmi nerado. Přesto chce dosáhnout co nejvyšší místo, a to v jakémkoli bodě svého života. Lidé, narození v tomto znamení by měli svou energii investovat do intenzivní fyzické aktivity. Důležité je, aby Berani dokázali ve volném čase uvolnit svou neustálou potřebu sebekontroly a přirozeně zpomalit tempo.
 • Tipy: Kromě intervalového HIIT tréninku jsou proto vhodná i jógová cvičení a uklidňuje je oblíbené pohodlné lenošení v oblíbeném pyžamu. 

 

Býk potřebuje zázemní

 • Pocit jistoty a bezpečí hraje v každém aspektu jejich života velkou roli. Pro dobré výsledky musí vše provádět při absolutním klidu a pocitu zázemí. Pokud se ocitnou v situaci, v níž nejsou spokojeni, velmi rychle podléhají stresu.
 • Tipy: Dostat se zpět do pohody jim pomáhá stimulace jejich pěti smyslů, například poslechem hudby, masáží či zkoušením nového receptu. Býci potřebují obnovit hladinu energie, zapomenout by proto neměli na pravidelné cvičení.

 

Blíženci jsou na roztrhání

 • Mívají často své slabé chvilky, ačkoli se to snaží skrývat. Věnují čas rodině, přátelům i své práci a jejich diáře jsou k prasknutí. Chtějí vše stihnout a neustálý příliv nových podnětů je pro ně velmi důležitý, ale pod návalem povinností se dostávají pod tlak stresu. Důležité je, aby si uvědomovali, kolik si toho ještě mohou naložit na ramena, a pokud je toho příliš, jednoduše se naučit říci "ne". Hlavní je, aby si hledali co nejjednodušší cesty k řešení úloh a v stresujícím období se stáhli mimo společenský život.
 • Tipy: Blíženci potřebují klid. Jen tak se posadit, sledovat západ slunce, načerpat energii na procházce, rozmazlovat se. Udržet mysl klidnou a soustředěnou, pomáhají dechová cvičení.

 

Rak je pečlivý

 • Raci jsou přirozeně pečlivá a empatické znamení. Stres jim působí, pokud se jejich blízcí trápí a nedaří se jim. Doma s rodinou, kde se cítí šťastní, jsou nejklidnější, ale potřebují i ​​dostatek osobního prostoru a času pro sebe.
 • Tipy: Nejvíce je dokážou uklidnit procházky po pláži či plavání. Voda jednoduše smývá všechny jejich starosti. 

 

Lev je ochranářský

 • Lvi jsou nejspokojenější na výsluní. Potřebují k životu množství pozitivních podnětů. Před svým okolím se snaží tvářit, že na ně stresující události mají minimální vliv. Opak je pravdou. Podobně jako Raci, mají přirozeně ochranářskou povahu a s ní jde ruku v ruce tendence nabírat na svá bedra odpovědnost za problémy, které kolem nich vznikají, ačkoli se jich bytostně nedotýkají.
 • Tipy: Levy si potřebují emoce plynoucí z jejich silného srdce vyvážit zábavnou činností, při které se uvolní. Mají také hodně energie. Ideální pro toto znamení je zpěv, tanec a komedie.

 

Panna kritická

 • Mají ve zvyku se nad věcmi příliš zamýšlet, analyzovat je a sami k sobě bývají přehnaně sebekritičtí. V neustálé snaze o dokonalost je tíživým myšlenkám náročné uniknout. I Panny si však musí najít vhodný způsob ventilace stresu.
 • Tipy: Pomohou jim v tom jakékoliv aktivity, při kterých zapojí svou mysl, ale očistným a uvolňujícím způsobem. Ideální jsou práce na zahradě, jóga, meditace a relaxační olejová lázeň. Pannám pomáhají příjemné chvíle s přáteli nebo klidný čas o samotě, během kterého přemýšlejí nad tím, co je pro jejich dobro opravdu důležité.  

 

Váhy rovnovážné

 • Váhy by nejraději všem vyhověly, a tak se často ocitají ve spleti mnoha závazků, které jim často přerůstají přes hlavu. Jejich symbolem, který se s nimi nese životem v každé oblasti je "měřítko". Cení si rovnováhy v životě a mezilidských vztahů. Rády se obklopují krásou v jakékoliv podobě. Pokud se tyto hodnoty naruší, podléhají stresu a okamžitě se ztracenou vyrovnanost pokoušejí nahradit.
 • Tipy: Váhám proti stresu pomáhá využití jejich kreativního ducha a uměleckých sklonů. Zajděte do galerie, vymyslete si novou dekoraci v domě nebo obdivujte módní kousky bot. Harmonii pomůže navrátit i pilates nebo balanční cvičení.

 

Štír je emperamentní

 • Pokud se Štírovi do hlavy dostane silná myšlenka, je téměř nemožné dostat mu ji z hlavy ven. Jsou to detektivové zvěrokruhu a jakmile je postavíte do nepohodlné situace, začnou osnovat plán úniku. Většinou nepodložená negativní energie je posedne kdykoliv a nakolik si ji sami uvědomují, že čelí stresu.
 • Tipy: Pomáhá ho uvolnit masírování v oblasti obličeje či obyčejná kosmetická procedura. Štír je znamením sexuální energie, proto mu tíživé myšlenky účinně odbourají i vášnivé milostné hrátky.

 

Střelec je dobruh

 • I toto znamení na sebe přebírá nepřiměřeně hodně zodpovědnosti, což je často staví do stresové situace a stavu vyčerpání. Cestování je pro jejich dobrodružného ducha únikem z každodenního života a jeden z nejlepších způsobů jak se ventilovat. Střelci si však musí dávat pozor na to, aby je koníček nestál všechny úspory.
 • Tipy: Nemusíte si kupovat rovnou letenku, abyste si vykompenzovali stresovou zátěž. Stačí vyměnit stereotyp za něco nového. Například změnit restauraci, do kterého chodíte, trasu do práce a o víkendu se vydat někam do okolí, které jste ještě neprozkoumali.

 

Kozoroh je pracovitý

 • Zatímco ostatní odpočítávají dny do víkendu, Kozorozi si plánují pracovní povinnosti i na volné dny. Ve hvězdách jsou zapsáni jako jasní workoholici. Přebírají na sebe odpovědnost zcela přirozeně, aniž by si uvědomovali, jak mnoho toho na svých bedrech ještě mohou unést. Kontrola všeho, co je třeba provést z dlouhého seznamu úkolů je někdy spustí k zemi, do náruče stresu. Je v jejich schopnostech dobýt "svět", ale vedle své obdivuhodné pracovitosti nesmí zapomínat na zábavu.
 • Tipy: Udržet rovnováhu jim pomáhá návrat k přírodě. Ideální antistres je pro ně pěší turistika v horách, lyžování či horolezectví. Psychicky se lidé narození v tomto znamení mohou ventilovat i na hodinách jógy. 

 

Vodnář je dumající

 • Ze všech znamení zvěrokruhu má právě Vodnář, jako velký myslitel, problém se zcela odreagovat. Lidé v tomto znamení patří mezi ty nejkreativnějších a myšlenkami nejpozoruhodnějších. Zajímají se i o humanitární otázky a nejraději by zachraňovali svět každý den. Jejich mozek využívá tolik energie na řešení problémů, že velmi snadno podlehnou syndromu vyhoření. Nemusí jít přitom jen o ně, ale kohokoliv, o kom jen uslyší. Jestliže obětují vlastní pohodu a vybuchnou, začnou mentálně stagnovat.
 • Tipy: Pomáhá jim jóga, meditace a Vodnářům se doporučuje odtrhnout se v době volna od moderních technologií. Namísto surfování na internetu a věnování času smartphonu by se měli oddávat kreativním aktivitám.

 

Ryby jsou empatické

 • Většina lidí se domnívá, že Ryby stresu vůbec nepodléhají. Jsou to zasnění, nápadití tvorové, kteří přicházejí a odcházejí jak se jim zlíbí. Ve skutečnosti jsou extrémně empatičtí a vážou na sebe problémy jiných, zejména pokud se ocitnou ve společnosti rozzlobených či ukřivděných.
 • Tipy: Rybám pomáhají podobně jako Vodnářům tvůrčí aktivity jako kreslení a zpěv. Účinná je pro ně aromaterapie a nervy zaručeně uklidní meditace a masáž nohou. Lidé ve znamení Ryb by si měli mezi sebou a prostředím vytvořit pomyslnou hranici, aby se tak čas od času odpojili od nutkání stále někoho zachraňovat.

 

Autor: Martina Dvořáková