Hubnutí pro zdraví a krásu

Přibývání na váze bývá postupné a plíživé. Příznaky jsou viditelné na těsnějším oblečení. Stále hůře a hůře se zapíná, až ho odložíte úplně. Začnete nosit věci, které se zapínat nemusí. Guma v pase dělá oblečení nositelné i s kily navíc, kterých nemusí být jen pár. Ale potom příjde šok v podobě společenské akce, na kterou se prostě vytahané věci nehodí!

Hubnutí pro zdraví a krásu

Hubnout, ale jak ?!
Samozřejmě, že za období přibírání jsem občas dostanete záchvat hubnutí. Dietu jsem však dokážete držet pouze několik dní a ještě ji doprovází podráždění a špatná nálada, že nakonec si najdete objektivní důvod k tomu ji porušit. Takže to je začarovaný kruh, ze kterého se zdánlivě nedá vyjít ven. 

Posilovna
Nejdříve je ale třeba zjistit stravovací návyky. Co jíte, v jakých množstvích, intervalech i v jakém čase. Přibírání je to, které bývá u žen velmi časté - čili "stresové" přibírání. Napětí a stres, zaháněný jídlem. Následně "hubnout", což je pro organismus pouze další, uměle vytvořený stres, na který reaguje ukládáním všeho, snědeného. Proto se přibírá i ze dvou deci vody. Diskuse o pohybových aktivitách byvá poměrně "vtipná", protože se často se omezuje maximálně na cestu z práce a do práce, pokud se nepočítá běhání kolem domácnosti. Sport a podobné aktivity nulové. Začít s cvičením je nezbytné! A tak přichází na řadu posilovna a hledání dostatku času na pohyb. "Výmluvy tipu - nedá se, mám toho v práci hodně a podobně, neobstojí. Pokud chceš, čas si najdeš. Zvládnout se to dá. Chce to jen pevnou vůli a chuť vydržet!"

Úprava jídelníčku
Rozvržení jídla na 4 - 5-krát do dne, poslední jídlo jen do 18 hodin! V posilovně  dva až třikrát do týdne, kromě toho jsem cvičit i doma. Ideální je stacionární kolo a následně po něm Pilates.Z mého jídelníčku vyřadit tuky, cukry, slazené nápoje. Doma nemít žádné "pokušitele", jako jsou chipsy, tyčinky, krekry a podobně. Pouze nízkotučné sýry - víte, že existují i ​​takové, které mají jen 7% tuku? Nízkotučný jogurt si bude trávicí trakt pochvalovat. Téměř vše se dá připravit s minimálním množstvím tuku.  Ořechy si dejte vždycky, když vás přepadne hlad mimo hlavní jídla. Na ořechy nezapomínejte, protože jsou důležitým zdrojem živin. Denně však pouze 6 až 8 kousků.

Cvičení vás skvěle probere a nastartuje do nového dne.
Po počátečním namožení  svalů, které logicky musí přijít, si tělo na cvičení zvykne a nebudete se po něm cítit unaveně, právě naopak! Zmizí bolesti svalů a kloubů, jejichž původ neumělo zjistit žádné vyšetření..Nakonec zjistíte, že jíst v menších dávkách vám více vyhovuje, protože nejste přesycení, ale najedení a po celý den máte dostatek energie. Každý den jsem se snažte vypít alespoň dva litry vody, případně ovocného či bylinkového čaje.

Selhání ...
Ovšem, během hubnutí se může stát, že trochu zakopnete a selžete. Je to normální a vrásky si pro to nedělejte. Okamžitě však v dietě pokračujte. Naordinujte si raději více cvičení nebo odlehčující den - např. více ovoce nebo zeleniny. Totální hladovky ne, protože právě ty vás tak vyhladoví, že na konci dne sníte cokoliv, hlavně ať je toho hodně. 

Vítězství
Po čtyřech-pěti měsících jste lehčí o více než deset kilogramů. Jasné, že jakmile se dostanete na "únosnou míru" začnete "uhýbat" (Bože, recidiva! Jsem stravovací narkoman ...). Váha začne stoupat. Pokud se vám nedaří dostat se do posilovny, choďte alespoň pěšky, místo výtahu si vždy vyberte schody, když máte chuť na sladké, dejte si čokoládu - dnes už jen hořkou se 70% obsahem kakaa. Ovšem, občas si dopřejte hody, ale pak se snažte zdvojnásobit cvičení a zejména, nemějte je každý den!

Sledujte svůj organismus i chuťové pohárky,
jistě najdete to, co vám vyhovuje, zasytí vás a lahodí i mlsnému jazýčku. Určitě si vymyslíte i své vlastní recepty a dietní kombinace. Vždy se snažte mít před sebou svůj cíl, vizualizujte si svoji postavu v mysli - jak budete vypadat, když zhubnete. Motivujte se a stanovte si krátkodobé cíle - kupte si o číslo či dvě menší rifle. Snažte se do nich zhubnout a těšit se na den, kdy vám padnou jako ulité. Dělejte si záznamy. Proto je vhodné mít kvalitní digitální váhu, která vám zaznamená procentuální stav tuku, svaloviny, vody a i ten nejmenší úbytek váhy. Určete si jeden den v týdnu, kdy se budete vážit a měřit za stejných podmínek. (Nejlépe ráno nalačno.)

Pokud se rozhodnete zhubnout, pořiďte si:
• kvalitní digitální osobní váhu, která ukazuje procentuální množství tuku, vody a svaloviny
• permanentku do posilovny
• kvalitní teflonovou pánev (nemusíte používat mnoho oleje, stačí na ní vytvořit jemný film)
• sportovní oblečení
• recepty racionálních jídel