Jak holit a následně ošetřovat citlivou pleť?

Čistě oholená tvář nemusí být vždy doprovázena přijemnými pocity. Podrážděná pokožka, silnéhé a bolestivé pálení, či krvavé stopy na tváři? Pokud při každém holení doslova trpíte, je načase, abyste se přestali trápit. Holení citlivé pleti je sice komplikovanější, ale dá se zvládnout.

Jak holit a následně ošetřovat citlivou pleť?

Holení obličeje je pro muže běžná záležitost,
přesto mnohým způsobuje trápení. I muži totiž mají citlivou pleť. Co v takovém případě? Ačkoliv porost na tváři je stále více v módě, ne každý se chce nechat zarůst. Podívejme se spolu na správné techniky holení i kosmetiku, se kterou vás holení již nebude bolet. Muži, kteří by měli být při holení obzvláště opatrní, většinou trpí kožními onemocněními. Nejčastěji jde o akné, ekzém nebo zarůstání vousů zpět do pokožky. Oholit takovou pleť vyžaduje citlivý přístup.

Investujte do čepele
Pokud máte kožní problém na obličeji, rozhodně se vyhněte opakovanému použití žiletek. Doporučujeme vyměnit žiletku už po druhém oholení. Vaši peněženku to asi bude trochu bolet, ale vaše tvář se vám určitě poděkuje. Rozhodně se vyhněte použití elektrického holicího strojku.

Buďte k sobě jemní
Holte si obličej pomalu, jemným tlakem čepele. Nikdy se neholte "proti srsti", ale jen ve směru růstu vousů.

Vyvarujte se agresivní kosmetiky
Naučte se číst obsah kosmetických přípravků. Pro muže je jich spousta právě s obsahem alkoholu a saponátů. Na tyto určitě zapomeňte a upřednostněte výrobky na citlivou pleť.

Po holení hydratujte
Nebojte se nanést si silnější vrstvu balzámu po holení na citlivou pleť. Budete sice vypadat jako kdybyste si dali masku na obličej, ale suchá pleť balzám rychle a vděčně vypije.

Slunce může všechno zhoršit
Mnohdy se stává, že slunce pleť podráždí a zbytečně vysuší, pak se holení jen zhoršuje. Pokud vám slunce skutečně nedělá dobře na pokožku na tváři, naneste si vždy před pobytem na slunci krém s ochranným faktorem.

Zarůstající vousy
Pokud vás trápí tento problém, máme pro vás dobrou zprávu - dá se poměrně jednoduše vyřešit. Obecně platí rady, které jsme tu již zmínili, ale zarůstání chlupů zabráníte i tak, že si dvakrát týdně uděláte peeling obličeje. Pozor, rozhodně ne po holení, ale před ním. Na trhu jsou i přípravky, které zarůstání eliminují, zkuste se o nich informovat.

Drobná zranění při holení
Pokud se vám i podaří, zaříznout se do vyrážky, existují přípravky na jemnou dezinfekci a zastavení krvácení, například čajovníkový olejíček nebo kamenec.

Rada na závěr
Z kosmetiky třeba vyloučit vše s obsahem alkoholu, čili kolínské a toaletní vody. Na kvalitní kosmetice byste rozhodně neměli šetřit. Vynikající jsou i antiseptické a antibakteriální gely na holení, například s obsahem iontů stříbra. Kvalitní kosmetiku pro citlivou pleť většinou nekoupíte v drogerii, ale zkušení lékárníci vám jistě rádi poradí.