Jak kvalitní spánek máme v jednotlivých dnech týdne?

Každý den s nechutí vstáváte a těšíte se na víkend, kdy se konečně dobře vyspíte? A představte si, že vědci podle nejnovějších průzkumů zjistili, že nejhůře spíme v noci ze soboty na neděli! Zajímavé zjištění, že? Vysvětlíme vám, proč tomu tak je.

Jak kvalitní spánek máme v jednotlivých dnech týdne?

Britští vědci provedli zajímavý průzkum týkající se spánku
Na stránce Time4Sleep se do něj zapojilo 1 000 lidí a vyplynulo z něj, že nejhůře spíme v neděli. Proč právě neděle? Odborníci vysvětlují důvody. V neděli večer nám již v mysli víří myšlenky, co všechno musíme přes pracovní týden stihnout a co všechno nás čeká. A v neděli se nám zdá být povinností jaksi příliš.

Podle výsledků průzkumu,
až polovina dotázaných odpověděla, že právě z neděle na pondělí spí o několik hodin méně než v ostatní dny. Ale neděle není jediným dnem v týdnu, kdy špatně usínáme. Pondělí a úterý šlapou neděli na paty. Pondělí označilo za špatný den, co se spánku týče, až 23 procent lidí, úterý 14 procent.

S koncem pracovního týdne se nám spí nejlépe
Začíná se to už ve čtvrtek, ale top den přichází v sobotu. Pouze tři procenta lidí z průzkumu řeklo, že v sobotu se jim spí špatně a spánek označili za nedostatečný.