Jak na detoxikaci organismu?

Detoxikací organismu by se měl čas od času zabývat každý člověk, nejen ten, který chce zhubnout.

Jak na detoxikaci organismu?

Detoxikace organismu

Detoxikace není o ztrátě hmotnosti, ale o vyčištění organismu. Tak jako jezdíme s autem do servisu, nebo si dáváme zkontrolovat rozvody v domě, právě tak je třeba kontrolovat a čistit organismus. Lidský organismus je přirozeně vybaven k tomu, aby sám likvidoval a odstraňoval toxické látky, které se do těla dostaly nebo se v těle vytvořily při zpracování potravy. Když jsou vnitřní orgány dlouhodobě zatěžovány nevhodnou potravou a slabým pitným režimem, jejich činnost se zpomaluje. Dochází ke zpomalení metabolismu a to vede k nárůstu podkožního tuku, tedy k obezitě. Zamoření našeho organismu způsobuje dýchání znečištěného ovzduší, nevhodná strava nebo její nevhodné zpracování či odpadní látky, které vznikají při metabolických procesech v těle. Co se týče ovzduší, zde toho jednotlivec asi moc nenadělá, snad kromě občasných výjezdů do oblastí, kde je ovzduší evidentně čistší, ale v podstatě je to kolektivní záležitost celého lidstva, očistit vzduch, který dýcháme. Ovlivnit svou stravu je již jednodušší. Důležité je, vybírat si produkty ze zdrojů, o kterých víte, že jsou nezávadné, nejlépe kupovat maso od chovatelů nebo majitelů jatek, kde máte záruku, že maso je čerstvé a ne 3x přebalované. Zelenina během sezóny je také dostupná přímo od zahrádkářů. V zimě si bohužel moc nevyberete, ale zde je třeba brát ohled na zemi původu, odkud ovoce a zelenina pochází. Pitím nápojů se dá také zbavit toxinů a to tak, že přestanete pít různé slazené a umělé limonády a nahradíte je zdravými šťávami, domácími minerálkami, bylinkovými čaji (ideální je vlastní sběr ve zdravých lokalitách) a především pitnou vodou.

Játra

V játrech se likvidují usazeniny škodlivin a proto očištěním jater zlepšíme jejich funkčnost. Ne nadarmo se o nich říká, že je to chemická čistírna našeho těla, proto si zaslouží občas odlehčit. Játra začínají pracovat mezi 01-03 hodinou. Pokud v této době nespíte, vyvarujte se pití alkoholu a konzumaci těžkých jídel. Na jejich pročištění používejte bylinkové čaje s čistícími účinky.

Ledviny a močové cesty

Tyto orgány bývají také často zatěžovány a velmi jim ubližuje nedostatečný pitný režim. Proto dbejte na dostatečný příjem zdravých tekutin a pomáhá jim i česnek přidán do stravy. Pročištěné orgány nejsou pak náchylné na tvorbu ledvinových kamenů a na záněty močových cest. Močový měchýř nejvíce pracuje od 15.00 do 17.00, doporučujeme tehdy pít petrželový čaj. Ledviny pracují zejména od 17,00 do 19,00, proto je v té době nezatěžujte škodlivinami.

Střeva

Detoxikaci střev podporuje vláknina a pitný režim. Činnost tenkého střeva vrcholí mezi 13,00 - 15,00, činnost tlustého střeva mezi 05,00-07,00. Je velmi dobré naučit organismus na vyprazdňování v této době. To se dá upravit vhodnou stravou obsahující vlákninu, vitamíny a aminokyseliny.

Kůže

Kůže je náš největší orgán. Na její detoxikaci je jednoduchý prostředek: pitný režim. Toxiny se uvolňují a odcházejí močí, stolicí a kůží. Dochází také k očištění podkoží, tedy pokožka nám zkrásní a zbavíte se akné a zlepší se ekzémy. Zvyšte příjem vody, zlepšíte si pleť.