Jak se sbalit na letní festival?

Léto přeje nejrůznějším hudebním festivalům pod širým nebem. Pro mladé lidi to je skvělá příležitost k návštěvě kulturních akcí, spojených se stanováním, pobytem venku a setkání s novými lidmi. Jen je třeba se pečlivě na tuto akci sbalit. A na co nezapomenout?

Jak se sbalit na letní festival?

Radost se může změnit v nebezpečné ohrožení,
pokud se na letní hudební festival předem nepřipravíte. Jistě vás nepřekvapí, že jednou z nejdůležitějších zásad pro účastníky letních hudebních festivalů by mělo být dodržování pitného režimu. Na ten však nejčastěji účastníci zapomínají! Pivo a alkoholické nápoje se do pitného režimu nepočítají. Nezapomeňte, že vody, minerálky nebo čaje třeba vypít dvakrát tolik než alkoholu.

Snídaně jsou pro celodenní fungování důležité!
Kromě pitného režimu jsou na festivalech velmi důležité snídaně, pořádně se najíst ráno může vysloveně zachránit život. Kdo se nasnídá, vyhne se kolapsům.

Opalovací krém a nezbytná lékárnička
Zapomenout nesmíte na opalovací krém a klobouk, přestože v den odjezdu je slunce skryté za mraky. Na škodu nebude určitě malá cestovní lékárnička, která by měla obsahovat léky na bolest hlavy, roztok při dehydrataci, gel na štípnutí hmyzem, pinzetu na klíšťata, dezinfekci, léky na alergie či průjem a rychloobvaz. Určitě oceníte i účinný repelent proti hmyzu.

Teplé a nepromokavé oblečení
Rozhodně si přibalte i teplé oblečení, v noci může být chladno nebo se může během festivalu náhle ochladit. Vezměte si pro jistotu pláštěnku, holínky či celtovinu na stan. Pokud chcete být připraveni na všechno, věci v stanu si zabalte do igelitových sáčků pro případ průtrže mračen.

Antibakteriální ubrousky
Co se hygieny týče, ideální je dostat se pod sprchu. Když však nejste zcela trpělivý typ, vezměte si s sebou antibakteriální gel a hodně vlhčených kapesníčků a můžete si donést i kanystr na vodu. Toaletní papíry na TOI TOI  nejsou nekonečné, tak si vemte i svůj. Praktické věci, které účastníci festivalů ocení, jsou přenosný adaptér na mobil, baterka a reflexní prvky na oblečení.

Autor: Martina Dvořáková