Jak se zbavit kruhů pod očima a nevzhledných žilek?

Korektor vás hravě zbaví kruhů pod očima, zarudlých míst na obličeji a dalších drobných vad. Jen někdy je problém, že sice nedostatek zakryjte, ale korektor se po několika hodinách usadí v záhybech očního okolí a dokonce i ve vráskách, což výsledný dojem hodně zkazí. Ale i to lze jednoduše napravit.

Jak se zbavit kruhů pod očima a nevzhledných žilek?

Korektor je super věcička,
která si raz-dva poradí s malými chybičkami krásy. Nevyspalé noci nebo genetická predispozice? Kruhy pod očima umí pořádně zkazit dojem z jinak pěkné tvářičky a tak mnohé z nás sahají po tajné zbrani - tekutém nebo tuhém korektoru. Po nanesení je náš vzhled mnohem svěžejší, ale za pár hodin je efekt fuč! Produkt se usazuje v jemných vráskách a linkách pod očima, tvoří se nepěkné shluky a fleky. Poradíme vám, jak ho nanést tak, by byl výsledek trvanlivý a krásně rovnoměrný.

1. Nejprve oční gel!
Nejprve naneste tenoučkou vrstvu očního krému. Ještě lépe se hodí oční gely, protože mají lehoučkou konzistenci. Hodí se i pleťové oleje, které vyhladí oční partie a tím zabrání, aby se korektor dostal do vrásek.

2. Pozor na texturu
Čím je textura tužší a těžší, tím snadněji se produkt usazuje ve vráskách. Sáhněte po tekutých a krémových korektorech. Jeho odstín by měl být maximálně o dva tóny světlejší než přirozený odstín vaší pleti.

3. Technika nanášení
Důležitý je nejen vhodný produkt, ale i způsob, jak ho nanesete. Jakkoliv je váš problém výrazný, s korektorem je třeba zacházet úsporně. O obzvláště rovnoměrný výsledek se postará speciální štětec na nanášení korektoru. Na závěr si ho ještě jemně zapracujte do pleti prsteníčkem.

4. Na závěr pudr!
Výsledek své kamufláže nezapomeňte zafixovat transparentním pudrem, který zabrání tomu, aby se korektor usazoval ve vráskách a vytvářel shluky.

5. Extra tip
Pokud jste si navzdory našim opatřením všimli, že korektor se během dne přece jen dostal do vrásek, rozetřete ho do ztracena malým množstvím očního krému. Výsledek bude opět rovnoměrný a svěží.

Autor: Martina Dvořáková