Jak si ostříhat správně ofinu?

Střih vlasů je nejlépe nechat na profesionálech. Ale někdy není zbytí, když vaše kadeřnice má dlouhé objednací doby a vy naopak nemůžete vydržet a chcete si zkrátit, nebo dokonce úplně vytvořit ofinu. Poradíme vám, jak to hladce zvládnou bez toho, aby vaše zastříhávání skončilo absolutním odhalením čela.

Jak si ostříhat správně ofinu?

Víme, jak si ostříhat ofinu tak, aby to neskončilo katastrofou
Víme, jak se poprat s ofinou, která bude rovná, přiměřeně dlouhá a vkusně zastřižená. Stačí následovat naše kroky, a stříhání ofiny bude hračka! Předtím, než se však do čehokoliv pustíte, byste si měli uvědomit, že vždy se dá ostříhat víc, ale pokud jednou cvaknete nůžkami, vlasy se už nebudou dát prodloužit. Tedy, budou, ale ne přirozenou cestou. To je pravidlo, na které byste při stříhání ofiny neměli zapomínat.

Takto ostříháte ofinu samy doma:
1. Sepněte vlasy do culíku, vynechejte ty, ze kterých chcete udělat ofinu.
2. Hřeben, kterým budete česat vlasy do budoucí ofiny by měl být superplochý, abyste viděli přesně, jak vlasy rostou. Nejlepší je vlasy vyžehlit, pokud mají tendenci se vlnit nebo "vyskakovat". Tip: Vždy si stříhejte ofinu nasucho, jinak by mohla být po umytí kratší než jste si představovali.
3. Vezměte tenký hřeben a umístěte jej do takové délky vlasů, kde byste chtěli, aby ofina končila.
4. Držte nůžky vertikálně, a začněte dělat jemné střihy do ofiny pod hřebenovou linii. Začněte uprostřed a postupujte směrem doleva. Pak se vraťte do středu a to samé udělejte nůžkami směrem doprava.
5. Zkraťte levou stranu s tím, že budete postupovat přesně tak, jak jste stříhali předek. S tím rozdílem, že nůžky budete držet v úhlu 45 stupňů. Tímto způsobem zkrátíte boky.
6. Postupujte i při pravé straně stejně jako u levé. Může to být trochu složitější, pokud jste praváci tak raději pomalu! Tip: Zkontrolujte, jak jste na tom po každém úkonu, zejména na straně, která se vám stříhá hůře. Ujistěte se, že obě strany jsou stejné a kontrolujte jejich symetrii v zrcadle.
7. Prohrabte vaši novou ofinu rukou, abyste zjistili, jak se chová. Pokud ne, opakujte kroky pro oblast, kterou chcete dotvořit. Ale opět, buďte opatrní a konzervativní, co se týče změn.
8. Pokud se vám líbí výsledný efekt, skončete, a už do ofiny nezasahujte, jinak byste riskovali, že ofinu ostříháte příliš. Pak se už jen zbavte vlasů, které vám přistáli při stříhání na tváři. A je to. Praxe bude sice malinko těžší, než číst jednotlivé body v článku, ale zvládnou se to dá. Držíme palce!