Jak si udělat zdravý prostor k bydlení?

Velikost bytu a lokalita se sice dá vyměnit, ale většinou to děláme jen párkrát za život. Co ale můžeme poměrně rychle změnit je prostředí ve kterém žijeme. Pusťme si do bytu či domu pozitivní energii a budeme se v něm cítit lépe. Není to nic těžkého, jen to chce razantně se zbavit nepotřebných věcí!

Jak si udělat zdravý prostor k bydlení?

Nahromaděné věci nás zbavují energie

Pokud se chcete doma cítit příjemně a nehromadit kolem sebe staré a nepotřebné věci, musíte být ve třídění a výhozu důslední a nekompromisní. Jde o malou změnu, která ale dokáže změnit mnoho věcí nejen u vás doma, ale v celém svém životě i myšlení. Stejně jako není dobré zatěžovat mysl nepodstatnými záležitostmi, tak bychom se ani doma neměli obklopovat nepotřebnými věcmi, které se kolem nás nahromadily v průběhu dlouhých let nebo jsou jen jednoduše rozbité a nepoužitelné.

1. Potraviny, kosmetika, časopisy...

Protřiďte potraviny v ledničce a spíži. Všechny, které jsou staré, povyhazujte. Totéž platí i o lécích - ty zaneste do lékárny. Také je třeba odhodit starou kosmetiku. Nefunkční baterky a elektronika patří na příslušné sběrné místo, ne do vašeho sklepa. A staré časopisy? Jak dlouho jste je nečetli? Odložte si jen ty, které se vám skutečně líbí a s ostatními, šup, do sběru!

2. Duplikáty darujte

V případě, že máte doma "pro jistotu" nějaké věci dvojmo, buď vyhoďte starý kus a začněte používat nový, nebo ten zatím nepoužívaný někomu darujte. Je možné, že takových "potřebných" věcí máte doma více a to jen proto, že byly v akci.

3. Jeden rok a dost

Pokud jste něco nevyužili v některém z předchozích čtyř ročních období, pravděpodobně to nebudete potřebovat ani v následujících. Ano, narážíme hlavně na šatník a botník. Lodičky jsou na nošení, nikoli ke shlédnutí, takže pokud vás tlačí, darujte je sestře nebo kamarádce. Věřte, dobrý pocit bude k nezaplacení. A prázdné místo ve skříni také.

4. Rozbité směr koš

Věcí, které se rozbily nebo jinak znehodnotily je třeba se zbavit. Neslouží už na okrasu ani svému účelu, takže prostor jen energeticky zatěžují. Rozlučte se s nimi!

5. Půjčené vraťte

Máte doma už několik měsíců na nočním stolku připravenou knihu, kterou vám půjčil kolega a ještě jste ji ani neotevřeli? Hned zítra mu ji vraťte. Půjčit si ji můžete například před dovolenou, kdy na čtení budete mít skutečně čas.

6. Nepotřebné věci darujte

Myslete na to, že co je odpadem pro jednoho člověka, může být pokladem pro jiného. Neváhejte tedy nepotřebné věci darovat.