Jak vyrobit přírodní balzám na rty a pleťový krém?

Ještě nedávno to vypadalo, že již ženy nebudou doma péct, vařit ani zavařovat. A vida, chemická éra začíná pomalu doznívat a my voláme po návratu k přírodě. Vybíráme potraviny bez konzervantů a stejně tak se snažíme eliminovat i konzervanty v péči o tělo. Proto je dobré vědět, že nejen domácí kuchyně je super, ale super je i domácí balzám na rty či domácí pleťový krém. A zvládne ho i nezkušená “kuchařka”.

Jak vyrobit přírodní balzám na rty a pleťový krém?

Balzám na rty
Potřebujete: 50 ml extra panenského oleje; 1 lžičku medu; 5 g včelího vosku (koupíme v lékárně)
Příprava: Olej, med a včelí vosk dáme do hrnce a krátce povaříme, dokud se přísady nerozpustí. Můžeme přidat i kapku éterického oleje.
Použití: Takový balzám na rty je vhodný pro každý typ pleti. Chrání rty před vysušením, hydratuje a zajišťuje rty hebké a vláčné.

Pleťový krém
Potřebujete: 100 gramů kokosového oleje; 25 gramů mrkve; 25 gramů jablek; 4 sušené hlavičky růží
Příprava: Zahřejte kokosový olej v nádobě, mrkev a jablko jemně nastrouhejte. Růže rozdrťte a smíchejte s mrkví a jablkem. Vše spolu dobře promíchejte. Masu nechte vychladnout a pak přefiltrujte přes jemné sítko.
Použití: Tento krém hydratuje, vyživuje, zklidňuje a zlepšuje pružnost pokožky. Chrání také před slunečním zářením a obsahuje přírodní antioxidanty. Vhodný je pro všechny typy pokožky. Dá se použít i na ruce, jako voda po holení, balzám na rty, krém na nohy či noční krém.

Autor: Lenka Kostková