Jak začít den bez kávy a kofeinu?

Budíte se ráno plni energie a po zdravé snídani vyskotačíte do práce? Anebo si to jen večer přejete a ráno je situace úplně jiná? Po alarmujícím tónu budíku mátožně dojdete do koupelny a silná káva má zachránit a rozhýbat vaše ráno? Zkuste pro sebe něco udělat a zpříjemnit si nejen ráno, ale i celý den.

Jak začít den bez kávy a kofeinu?

Dechová cvičení
Kyslík je pro naše tělo stejně důležitý jako voda. Problémem ranního vstávání je shon a stres. Dýcháme mělce a rychle, což nás unavuje a najednou nemůžeme nastartovat. Je to jako chtít od auta závodní výkon, když má benzín na dně nádrže. Hned po probuzení se posaďte. Protáhněte si tělo a dopřejte si pět minut hlubokého a pravidelného dýchání. Jak dlouhý nádech, tak i výdech až do bránice a zpět. Zabere to méně času než vaření kávy a vy jste najednou plně svěží.

Kardio nalačno
Používá se při cvičení na spalování tuků. Vedlejším efektem je i příliv energie. Přestože bychom po výkonu měli být více unavení, je to přesně naopak. Pokud ráno uděláte kardio v posilovně, nebo i doma alespoň 15 minut, nebudete kávu potřebovat celé dopoledne. Dokonale vás proberou a udrží svěží endorfiny.

Na budíku vsaďte na oblíbenou muziku
Hned bude ráno veselejší, pokud se zaposloucháte do oblíbené skladby. Hrozit může, že po pár dnech píseň nenávidíte, ale vždy si ji ve svém mobilu můžete změnit na novou. Je to velmi dobrý energizér. Obzvláště, jak ho spojíte i s kardio cvičením.

Čistá voda
Minimálně dvě deci osvěžující čisté vody, nejlépe s citronem. Zkroutíte obličej do grimasy a vaše tělo jakoby si dobilo baterky. Tajemství je v rychlé rehydrataci organismu po spánku a alkalizace vnitřního prostředí pomocí citronu.

Krátká sprcha
Nemusí být zrovna ledová, ale pokud je voda nižší teploty, uvidíte, že po ní budete ráno mnohem víc stíhat. Svěží sprcha nabudí i motivuje. Nebojte se překonat ten kousek od umyvadla k vaně. Je to malý krok pro vás, ale velký pro získání vitality do dne.

Myslete pozitivně
Už večer si naplánujte, co vás další den bude těšit. Jak se říká, najděte si highlight dne. Ten vás z postele přímo vyzdvihne. Právě tuto techniku ​​dělají všichni úspěšní lidé a do dokonalosti ji dovedl známý raper 50 Cent, který tvrdí, že vždy se už ráno začne těšit na den stejně, jako když byl malý a nešel do školy ale na výlet. Ten pocit jistě zná každý z nás, takže od zítra na něj nezapomeňte.

Osm hodin ...
Nejde o žádný název nového filmu, ačkoli osm hodin spánku může některým opravdu připadat jako sci-fi. Ať chcete, nebo ne, právě osm hodin je klíčových k tomu, aby tělo vstalo svěží, odpočaté a mělo více energie i bez kofeinu. Osm hodin odpočinku nelze ničím dlouhodobě nahradit. Proto pokud nechcete do konce života vstávat z postele jako zombie z hrobu, nezapomeňte na pravidelnou osmihodinovku. Pokud jste ji nedodrželi, šup zpátky do postele.

Autor: Lenka Kostková