Jak zvětšit penis?

Myslíte si, že váš penis je menší, než se patří? Lékař vám ho zvětší pomocí kyseliny hyaluronové. Jedna injekce vám vydrží přibližně rok.

Jak zvětšit penis?

Kyselina hyaluronová

Kyselinou hyaluronovou dnes plastičtí chirurgové či dermatologové běžně vyplňují ženám vrásky, rty či poprsí. Na své si však konečně přijdou i pánové. Pokud lékař uzná, že jste vhodný "pán na holení", píchne vám do údu injekci s látkou, která je tělu vlastní. Zákrok je rychlý, minimálně rizikový a hmatatelně efektivní. Penis se takto dá zvětšit o 2 až  4 centimetry. Nejde o prodlužování, ale o zvětšování obvodu, tedy tloušťky pohlavního údu. Ve Švédsku, Velké Británii a v jiných zemích se tato metoda používá od roku 2008, u nás jde o novinku. Doposud si muži mohli vybrat jen mezi injekcí s vlastním tukem a operačním zákrokem. S "tukovými injekcemi" však nejsou dobré zkušenosti, efekt je nulový. Při operaci se dá penis i prodloužit, je to však invazivnější výkon. Mnohem jednodušší a bezpečnější je vstříknout do penisu implantát kyseliny hyaluronové. Nejde o stejný materiál, jakým se vyplňují vrásky či rty. Ten, který lékaři používají na zvětšení pohlavního údu, je hustší. Nepíchá se pod kůži, protože by vlivem přitažlivosti stekl dolů a na konci penisu by vytvořil neforemnou bouli. Vkládáme ho pod fascii, tenkou vazivovou vrstvu pokrývající erektilní tělíska, která se při ztopoření naplní krví. Potom ho dotvarujeme rukou. Lékař nezapomíná ani na žalud. Do jeho okrajů vpíchne jemnější implantát, který ho opticky zvětší. Zákrok nezasahuje do močové trubice a neovlivňuje ztopoření údu. Mohutnější erekci vám tedy nezajistí.

Měsíc bez sexu

Vpich je jen jeden, u kořene údu. Aplikuje se 20 až 50 mililitrů kyseliny hyaluronové. Jehla má tupý konec, aby se fascie nepoškodila. Lékař předtím celou oblast znecitliví. Injekci s anestetikem vpíchne v blízkosti kořene penisu, podobně jako při obřízce či operaci uzdičky. Výkon v místním znecitlivění trvá 30 až 45 minut. Můžete požádat i o celkovou anestezii, zákrok však bude delší a dražší. Několik hodin po ošetření odejdete domů, bez obvazu a po svých. Počítejte s jemným otokem či bolestí, její práh je však individuální. Komplikace se objevují zřídka, patří k nim krvácení nebo únik kyseliny hyaluronové pod kůži penisu. Před zákrokem i po něm budete užívat antibiotika, abyste nedostali infekci. Jediným omezením je, že měsíc byste neměli mít pohlavní styk.

Efekt je dočasný

Kyselina hyaluronová je biologický materiál, který se z těla odbourá enzymatickými procesy. Nevylučuje se močí, jak si mnozí myslí. Organismus ho postupně metabolizuje, proto působí jen dočasně. Pacienta upozorníme, že efekt vydrží 6 až 18 měsíců, průměrně rok. Vstřebávání kyseliny urychluje i nadměrná teplota okolí. Pokud se tedy budete často opalovat nebo saunovat, penis se do původní tloušťky vrátí dříve. Důležitá může být i frekvence pohlavního styku. Karty zamíchají také individuální dispozice. Dočasnost této metody má však i pozitiva, časem totiž můžete přijít na to, že vám hrubší penis nevyhovuje a zcela si vystačíte s tím původním. Pokud si ho však po roce chcete opět dát zvětšit, žádný problém. Než vám lékař penis zvětší, ať už operačně, nebo kyselinou hyaluronovou, musíte projít vyšetřeními. Nevyhnete se ani psychologickému pohovoru - lékař by měl vědět, co si od zákroku slibujete a jaké jsou vaše představy o sexuálním životě. Zjišťujeme také, zda pacient netrpí onemocněním močově-pohlavního systému a poruchou erekce, proto by měl absolvovat i urologické vyšetření a vyplnit dotazníky. Porucha erektilní funkce však není kontraindikací k zákroku, můžete jej absolvovat, i když ji máte. Podepíšete informovaný souhlas, že vás seznámili s výkonem, případnými pooperačními komplikacemi a s tím, že zákrok je dočasný. Reklamace, že se vám po roce zmenšil nebo vám to nefunguje v posteli, jsou bezpředmětné. Musíte mít také interní předoperační vyšetření a v případě celkového znecitlivění i anesteziologické. Velikost údu snad nejvíce trápí teenagery, kteří se ve sprše či před zrcadlem potají porovnávají - v lepším případě s vrstevníky, v horším se zdatnými super samci z porno časopisů.  Ale reálně se o jeho zvětšení nejčastěji zajímají muži ve věku 30 až 45 let.

Byznys

Ve světě je prodlužování a zvětšování penisu výnosný byznys, stačí se podívat na internetové stránky, které nabízejí "zaručeně účinné" tabletky či prostředky. I solidních zdravotnických center, které vykonávají plastickou operaci nebo jiné zákroky, je více než dost. Otázkou je, kdo je vhodným adeptem na tento zákrok. Každý, kdo má pocit, že ho má malý? To bychom mohli penisy zvětšovat jako na běžícím pásu. Je na lékaři, aby to seriózně posoudil. Pokud již k zákroku přistoupíme, platí totéž, co při zvětšování ženských prsou a rtů: I zde je třeba dodržet míru. Méně je někdy více.

Máme rozdílné představy

Každý muž touží mít velký úd. Je v tom kus mužského ega. Problém je, že vnímání rozměrů je velmi subjektivní. Délka pohlavního údu se měří od jeho kořene po konec žaludu. Stačí, když máte větší břicho, a už se vám zdá, že váš penis je malý. Standardní mužský genitál v nevzrušeném stavu měří v našich zeměpisných šířkách přibližně 8 až 9 centimetrů, obvod má kolem 9 centimetrů. Při erekci se zvětší průměrně na 13 centimetrů. Muži si však často mylně zaměňují délku a tloušťku svého nástroje s kvalitou sexu a erekce. Průzkumy přitom dokazují, že více než 55 procent žen velikost penisu nepovažuje za důležitou. Pokud přece, tak spíše jeho tloušťku než délku.

Výhody:

✓ miniinvazivní zákrok, nezůstávají po něm jizvy
✓ téměř žádné pooperační komplikace
✓ ambulantní výkon, nepotřebujete čas na zotavení a nemusíte si brát plínku
✓ používá se materiál, který je přirozený tělu, nejsou na něj alergické reakce

Nevýhody:

✓ dočasný, vydrží přibližně rok
✓ je finančně náročný, stojí kolem 
✓ na 4 až 6 týdnů se musíte vzdát
postelových radovánek

Zákrok není vhodný, pokud:

✓ je penis velmi malý
✓ je pohlavní úd zakřivený - indurace penisu
✓ máte vrozenou vadu močové trubice - hypospadie
✓ máte akutní onemocnění, například
virózu nebo infekci močových cest
✓ trpíte duševní chorobou

Autor: Martina Dvořáková