Jediný cvik, který vám vyrýsuje skvělou postavu

Běháte, trápíte se na hodinách zumby či jiných cvičení a stále nevidíte výsledky? Máme pro vás jeden jediný cvik, se kterým se zbavíte přebytečných tukových polštářků a vyrýsujete si krásnou postavu.

Jediný cvik, který vám vyrýsuje skvělou postavu

Kettlebell
Skvělým a osvědčeným nástrojem k plnohodnotnému tréninku, který udělá s vaším tělem přesně to, co potřebujete, je kettlebell - činka ve tvaru koule s rukojetí, stále populárnější i u nás. Jeden jediný cvik s kettlebell zapracuje najednou na celém vašem těle, spálíte neuvěřitelné množství kalorií, naučíte se generovat sílu jako atlet a posílíte kardiovaskulární systém. Navíc, tento cvik dokáže kompenzovat neduhy sedavého zaměstnání a zbavit vás bolestí zad. Řeč je o kettlebell swingu.

Jeden jediný cvik - kettlebell swing
Swing je nejzákladnějším cvikem který je možné s kettleblell cvičit a využívá všechny přednosti této zvláštní činky. O neskutečném efektu, který má tento cvik na tělo se přesvědčila celebrita ve světě swingování Tracy Reifkind, která vděčí swingu (a změně jídelníčku) za neskutečnou transformaci svého těla. Ze 110 kg na 58 kg s úžasně tónovanými svaly a minimem tělesného tuku. Tracy je velkou propagátorkou swingu a autorkou knihy s přiléhavým názvem„ The Swing".

Jak správně swingovat?
Jak tedy samotný swing vypadá? Vychází z pohybu, který lze nejlépe popsat jako bederní ohyb. Pozor, nejedná se o (po) dřep, primární pohyb se odehrává v bederní části, kolena se ohýbají pouze minimálně. Spodní část swingu (tzv. backswing) připomíná postoj člověka, který se chystá skočit co nejdále z místa. Hlava je lehce zvednutá, pohled směřuje před sebe, záda jsou mírně prohnutá.

Autor: Lenka Kostková