Jídelníček žen, který pomáhá chránit před rakovinou prsu

Prevence rakoviny prsu, to není je velmi důležité samovyšetřování, mamograf a ultrazvuk prsou. Velmi důležitou součástí toho, aby ženy neumíraly zbytečně a předčasně, je i výběr jídelníčku. Ano, i ten pomůže ženám v boji proti této nebezpečné chorobě.

Jídelníček žen, který pomáhá chránit před rakovinou prsu

Zelenina a luštěniny
Jsou bohaté na antioxidanty, které se podílejí na tom, aby se riziko onemocnění snížilo. I vláknina v nich je velmi užitečná. Přestože si mnozí myslí, že jen při rakovině žaludku či tlustého střeva, průzkumy prokázaly, že obsah vlákniny má dopad i na snížení rizika rakoviny prsu. Mezi nejvhodnější potraviny patří listová zelenina, špenát, také brokolice, květák nebo růžičková kapusta, které obsahují živiny důležité při snižování rizika rakoviny prsu. Skvělé jsou také luštěniny, které se podílejí na přísunu vitaminů skupiny B, vápníku či vlákniny a pomáhají také v prevenci.

Červená řepa
Za jednu z nejskvělejších potravin je považována červená řepa. Obsahuje betacyanin, který má protirakovinné účinky. Listy se také dají konzumovat v salátech a jsou stejně bohaté na živiny.

Losos
Ryby a speciálně losos, sardinky či makrely jsou bohaté na omega3 nenasycené mastné kyseliny, které snižují zánětlivé procesy a poskytují tělu vitamin D, který pomáhá společně s obsahem vápníku.

Autor: Lenka Kostková