Kdy začít používat oční krém?

Používáte kvalitní krém na obličej? Pravděpodobně odpovíte, že ano. Ale bude vaše odpověď stejně rozhodná a kladná, když se zeptáme na oční okolí? A přitom kůže okolo očí vyžaduje speciální péči již po dvacátém roce života mladé ženy!

Kdy začít používat oční krém?

Oči mluví za všechno
A dokáží prozradit věk ženy. Přesněji řečeno, oční okolí. Vrásky se zde tvoří jako první a působením slunečního záření se výrazně prohlubují. Tato oblast obličeje se vyznačuje velmi jemnou a tenkou pokožkou s přirozeně nižší vlhkostí. Díky mimice je také v neustálém pohybu, což také přispívá k rychlejší tvorbě vrásek. Protože, oči jsou v centru pozornosti vašeho okolí v komunikaci a první v kontaktu s lidmi, měli bychom jim věnovat adekvátní pozornost.

Použití pleťového krému na oční okolí lze do jistého věku, přibližně do 20. -25. roku života,
kdy se objevují první náznaky vrásek. Později bychom měli začít aplikovat kosmetiku speciálně určenou na oblasti očního okolí.

A na jaké účinné složky bychom se měli zaměřit při výběru této kosmetiky?
Sáhněte po výrobcích s kombinací kofeinu a hyaluronu, která urychlí mikrocirkulaci. Proti otokům účinně působí produkty s chladivým efektem. Samozřejmostí by měla být také ochrana prostřednictvím kvalitních slunečních brýlí.