Kofein proti migréně u mužů

Přestože muži trpí migrénou než ženy, i oni s tímto nepříjemným druhem bolesti hlavy bojují. A zasáhnou je může zrovna v té nejnevhodnější chvíli. Na vině může být i kofein. Ale někomu migrénu spustí, jinému ji zastaví.

Kofein proti migréně u mužů

Výkyvy tlaku, změny počasí...
Velké výkyvy tlaku, vítr, déšť a předzvěst bouře většina migreniků spolehlivě cítí. Jednou z teorií je to, že vyšší tlak v okolním vzduchu může způsobit otok měkkých tkání, zejména těch chronicky zanícených nebo nemocných.

Orgasmus léčí
Jistá studie prozradila, že migrenici mívají vyšší pohlavní touhu než lidé bez bolestí hlavy. Už jste o tom slyšeli? I jistá vědecká studie tvrdí, že ženy s migrénou záchvat "opustil", jakmile zažily orgasmus. Jsou za tím endorfiny, které účinně tlumí bolest. Muži zase mají v 80% převahu v takzvaných "koitálních bolestech hlavy". Ty je náhle omráčí během orgasmu, ale i při cvičení, posilování či při běhu.

Kofeinem proti bolesti?
Je dokázáno, že pravidelná závislost vede ke zvýšenému odbourávání hořčíku a snižování účinku vitamínu B6, dvěma posilám proti migréně. Černý puntík dávají kávě migrenici i proto, že startuje a zhoršuje dehydrataci, která samotná může spustit migrénu. Ale nestane se to při běžné konzumaci ani pokud kávu zapijete dostatečným množstvím tekutin. Bonusem kofeinu je to, že podporuje produkci serotoninu - dobrého hormonu proti migréně, a zužuje rozšířené cévy. I běžná analgetika obsahují kofein, aby lépe účinkovala. Závisí tedy od četnosti a velikosti dávek. Standardně vám káva pomůže při nastupující migréně. Není to ale tak, že ji můžete pít neomezené množství!

Autor: Lenka Kostková