Kokosová voda - nápoj plný minerálů

Kokosová voda je tekutina, kterou obsahují nezralé kokosové ořechy. Je bohatá na minerály, ale chudá na kalorie, proto může být výborným nápojem pro lidi, bojující s nadváhou. Ale to není všechno. Máme pro vás deset důvodů, proč je její pití tak zdravé. A nemusíte pro ni ani jezdit do exotických zemí, dá se koupit i v našich obchodech.

Kokosová voda - nápoj plný minerálů

Složení, nutriční hodnota, způsob získávání
Kokosová voda obsahuje pouze minimum kalorií, trochu cukru, o něco méně bílkovin a žádný tuk. Výjimečná je především díky obsahu draslíku, který je skvělou prevencí proti dehydrataci organismu, má vliv na správnou činnost srdce a hustotu krve v krevním oběhu. Přiměřený přísun draslíku je osvědčeným způsobem, jak bojovat proti únavě a jak zajistit tělu potřebný relax. I z tohoto důvodu je kokosová voda oblíbeným nápojem sportovců a lidí, kteří jsou vystavováni permanentnímu stresu. Získává se z nezralých kokosů starých 5 - 7 měsíců. Voda z vyzrálých kokosů je totiž výrazně hutnější a lze ji přirovnat k bílé hmotě.

Lék proti rakovině?
Není to tak dávno, co se na veřejnosti začaly objevovat informace pasující kokosovou vodu do role léku proti rakovině. Najdeme v ní totiž rostlinné hormony cytokiny, potlačující rakovinné bujení. I když jsou tyto závěry vědecky nepotvrzené, najde se mnoho jiných důvodů, proč kokosovou vodu zařadit do každodenního pitného režimu. 

1. Kokosová voda v kokosovém ořechu je přirozeně sterilní. Jelikož se do kokosu dostává dlouhou cestou mezi vlákno, je čistší než voda z přírodních pramenů.
2. Najdeme v ní velké množství kyseliny laurové, která je známá svými antibakteriálními účinky. Posiluje lidskou imunitu a zároveň působí jako přirozená obrana proti virovým onemocněním.
3. Kokosová voda je ideální pomůckou na hubnutí, protože obsahuje enzymy (kyselé fosfatázy, katalázy, dehydrogenázy, apod.) napomáhající trávení. Dokáže nastartovat zpomalený metabolismus a tím regulovat váhový přírůstek.
4. S tím samozřejmě souvisí i její detoxikační efekt. Díky zmiňovaným enzymům se postará o důkladné pročištění trávicího traktu.
5. Kokosová voda díky močopudným účinkům podporuje činnost ledvin a močových cest. Odborníky bývá častokrát doporučená jako velmi šetrná prevence proti ledvinovým kamenům.
6. Stále častěji bývá prezentována jako elixír mládí. Její pravidelným pitím se staráte o hydrataci a svěží vzhled vaší pokožky. Dobrá zpráva je, že napomáhá zmírňovat projevy celulitidy.
7. Pravidelné pití kokosové vody je osvědčeným způsobem, jak bojovat proti zácpě a pálení žáhy.
8. Pokud se chcete rychle dostat do formy a na dovolené okouzlit dokonalými křivkami, o důvod víc, proč sáhnout po kokosové vodě. Její zázračné účinky a vliv na formování postavy veřejně prezentuje i zpěvačka Madonna, která je striktním pitným a stravovacím režimem pověstná. Nedá na ni dopustit ani její kamarádka Gwyneth Paltrow, zpěvačka Rihanna a nezkrotná Lady Gaga.
9. Těhotným ženám se doporučuje vypít sklenici čisté kokosové vody každý den. Napomáhá totiž udržet matku i dítě ve výborné kondici, oběma zabezpečuje nejen potřebné živiny, ale také imunitu a hydrataci.
10. Kokosovou vodu ocení i kojící maminky, protože přispívá k produkci mateřského mléka. Navíc má velmi podobné nutriční hodnoty.