Kokosový olej posiluje imunitní systém a přispívá ke zdravému fungování srdce

Kokosový olej je tuk, který momentálně hýbe diskuzemi. Jedni tvrdí, že je zdravý a zároveň se po něm hubne. Druzí nejsou tímto olejem zase tak nadšení. Pravda bude asi někde uprostřed. Tuky potřebujeme, ale...

Kokosový olej posiluje imunitní systém a přispívá ke zdravému fungování srdce

Kokosový olej je momentálně v módě
Známá modelka mu připisuje až zázračné účinky, mimo jiné říká, že díky němu je štíhlá. Opravdu to pár lžiček kokosového oleje dokáže? Extrakt z kokosového ořechu hraje důležitou roli například pro zdravé srdce, posiluje imunitní systém a přispívá k lepšímu fungování imunitního systému. Kromě toho, mastné kyseliny v kokosovém oleji vyživují pleť i vlasy, díky čemuž jsou pružnější a lesklejší. Při aplikaci "zvenčí" se zase olej postará o dostatek vlhkosti. Nezřídka je proto právě kokosový olej přidávaný do kosmetických přípravků.

A co hubnutí?
Tak jednoduché, jak to vypadá, to s hubnutím zase není. Nestačí si ráno dát lžičku kokosového oleje a hmotnost bude zázračně klesat. Jisté je, že kyselina laurová, která se ve značném množství nachází právě ve vzpomínaném oleji, se v těle mění na účinný monoglycerid. A některé studie potvrzují, že zmiňovaná kyselina má pozitivní vliv na organismus. Mimo jiné má antibakteriální účinky, vhodně stimuluje oběhový systém a také obranyschopnost organismu. Kromě toho výzkumy dokazují, že kokosový olej, pokud je podáván jako doplněk stravy, přispívá k optimalizaci hladiny tuků v krvi, chrání játra a pomáhá metabolismu v organismu.

Kvalitní kokosový olej
Nejvyšší kvalitu má panenský kokosový olej vyrobený z plodů tradičních kokosových palem. Vyrábí se lisováním kokosové dužiny a zpracovává při teplotě nepřesahující šedesát stupňů Celsia, bez zbavování vůně, nesmí být rafinovaný a hydrogenovaný. Vynecháním rafinace si zachovává příjemnou, typickou vůni. Neobsahuje přídavky vitaminů nebo jiných aditiv.