Kokosový olej zabrání podráždění kůže po holení

Holení patří mezi základní hygienické návyky. Odvykli jsme si vídat na ulicích ženy, které mají chlupaté nohy a podpaží. Ale co dělat, když ošklivé chlupy vystřídá esteticky rovněž nehezké, navíc bolestivé, podráždění kůže? Důležité je dodržovat zásady čistoty, správné techniky holení a následného ošetření pleti po holení.

Kokosový olej zabrání podráždění kůže po holení

Jak vzniká zánět z holení a jak mu předcházet?
Pokožka je červená, svědí a pálí. Obzvláště nepříjemný je tento problém v oblasti třísel, kde vyvolává nepříjemné záněty. Trápí zejména ženy s citlivou pokožkou, ale bývá následkem i nesprávné a nehygienické techniky holení. Důležité je i správné ošetření pokožky po holení.

Pomoc, všechno svědí!
Podrážděná pokožka je nejen bolestivá, ale i nepříjemně svědí. Odolejte tomuto pokušení, protože pokud si ji rozškrábete, koledujete si o nepříjemnou infekci. S holením, epilovaním a voskem vyčkejte, dokud se zcela nezklidní.

6 tipů jak předejít tvorbě bolestivých vřídků:
1. Pěna na holení je nutnost!
Nohy, podpaží, bikiny - bez pěny na holení nebo dokonce nasucho to ani jen nezkoušejte! Pokud pěnu nemáte a vy se potřebujete oholit, použijte kondicionér na vlasy. Nenahradí sice pěnu ale v nouzovém případě je to dobrá alternativa.
2. Holte se ve směru růstu chloupků
Pro důsledně oholenou a hladkou pokožku se zvykneme holit v protisměru růstu chloupků. A právě to způsobuje mnohým ženám problémy, zejména v intimní zóně. Pokud má vaše pokožka sklony k tvorbě vyrážek, holte se ve směru růstu chloupků.
3. Pravidelně vyměňujte žiletky
Ostrá žiletka hladce klouže po kůži, zatímco tupá ji doslova škrábe. Kromě tvorby vyrážek a podráždění riskujete i infekci, protože ve starých břitech se mohou usazovat bakterie. Na nových žiletkách a náhradních čepelkách nešetřete, vaše pokožka se vám odmění.
4. Nezapomínejte na peeling
Častým důvodem zánětů z holení jsou zarůstající chloupky. Proto si před holením dopřejte peeling, který je dobrou prevencí před vrůstáním chloupků. Pokud máte citlivou pokožku, ideální je udělat si peeling večer a holit se ráno. Ne najednou, abyste pokožku nepodráždili ještě více.
5. Připravte pokožku na holení
Abyste předešli zánětům, pokožku předpřipravte na holení teplou sprchou, která otevře póry a usnadní holení.
6. Ošetření po holení
Po holení je důležité ošetřit pokožku výživným krémem, nejlépe neparfémovaným a bez obsahu alkoholu. Na intimní místa je vhodný kokosový olej, který pokožku nejen zvláční, ale zároveň ji i ochrání před záněty.

Autor: Martina Dvořáková