Jak si správně čistit pleť?

Jak si správně čistit pleť? Čištění pleti je nezbytný každodenní rituál. Existuje však několik způsobů, jak pleť zbavit nežádoucích nečistot a zbytků make-upu. Zeptejte se své pleti, který z nich jí vyhovuje nejvíce.

Jak si správně čistit pleť?

Klasickým prostředkem na čištění pleti se jeví být mýdlo, ale není to tak. Na čištění jemné pokožky obličeje se běžná mýdla, včetně těch nejjemnějších, už dávno nedoporučují. Nahradila je speciální mýdla, která jako mýdla pouze vypadají, ale ve skutečnosti žádné mýdlo neobsahují a mohou je používat i ženy se suchou a citlivou pokožkou.

Nejoblíbenějším prostředkem na čištění pleti je mléko. Nanáší se prsty a stírá navlhčenými vatovými tampony nebo se vatovým tamponem roztírá a zároveň stírá z pleti. Je určeno  na normální a suchou pokožku.

Na suchou, citlivou a přecitlivělou pleť je nejvhodnější čistící krém, který uvolňuje nečistoty velmi šetrným způsobem bez dráždění a napínání pokožky. Roztírá se po tváři prsty a stírá vatovými tampony.

Ženy, které potřebují k dokonalému pocitu čistoty vodu, mohou na čištění pleti používat gel. Nanáší se na vlhkou pokožku, prsty se zpění a nakonec smyje poměrně velkým množstvím vody. Čistící gely jsou většinou určeny pro mastnou a smíšenou pleť, ale k dispozici jsou i gely na suchou a citlivou pleť.

Velmi praktickým přípravkem na čištění všech typů pleti je pěna. Z nádobky se vytlačí "míček" pěny, která se rozetře po tváři a opláchne větším množstvím vody.

Na rychlé čištění normální, smíšené a mastné pleti jsou ideální ubrousky, které nabízejí "tři v jednom", čili odlíčení, čištění a tonizaci současně. Citlivá a suchá pleť tření ubrousky většinou nesnáší.

Čistící oleje patří k nejnovějším a nejméně známým kosmetickým přípravkům. Jsou určeny hlavně na citlivou a přecitlivělou pleť. Čistí, zklidňují a regenerují. Oleje se nanášejí na vlhký vatový tampon, kde se ve spojení s vodou změní na jemnou emulzi, kterou se z pleti stírají nečistoty.

Peeling a gumáž jsou určeny k důkladnějšímu čištění pleti a odstraňování odumřelých kožních buněk. Používají se jednou nebo dvakrát do týdne-podle typu pleti. Pokožka se jimi jemně masíruje. Stírá se tamponem a oplachuje vodou. Gumáž je jemnější než peeling, neobsahuje drsné částečky a může se aplikovat i několikrát do týdne.

Masky jsou vynikajícím doplňkem čištění mastné a smíšené pleti. Většinu z nich je třeba aplikovat jednou až dvakrát do týdne. Uvolňují ucpané póry a zjemňují celkový vzhled pleti.

Samostatnou kapitolu tvoří odličovací přípravky na oči a tonika. I když jsou odličovače (vzhledem ke svému zvláštnímu složení) na odlíčení očního make-upu nejvhodnější, jemné líčení dokáže bez problémů odstranit i pleťové mléko s označením "na citlivou pleť a okolí očí".

Tonika jsou určena na odstranění zbytků čistících přípravků a stažení pórů, ale na tento účel poslouží i čistá voda. Na mastnou pleť jsou určena tonika s alkoholem, na normální a suchou pleť tonika bez alkoholu a na citlivou  pleť speciální, uklidňující tonika.

 

 

Autor: Lenka Kostková