Krize ještě nemusí znamenat konec vztahu

Člověk v afektu občas vysloví něco, čeho později lituje. A jak z toho ven? Jak říct partnerovi, že věta o tom, aby okamžitě vypadl nebyla myšlena vážně?

Krize ještě nemusí znamenat konec vztahu

Po hádce
Stalo se to i vám? Po prudké hádce jste rozhodně navrhli: Já se s tebou rozejdu! Toto už trpět rozhodně nebudu! Horší je to v případě, kdy se hádka odehraje mimo domov (tedy neproběhne tváří v tvář, ale například přes mail či chat) a váš přítel/kyně, možná už bývalý/á, zatáhne do vašeho soukromí třista dalších lidí - zruší si informaci o vašem vztahu na facebooku a všichni se tak dozvědí, že prožíváte krizi, nebo něco jiného, vztahově negativního, řešíte. Nepříjemné, že?

Jak se zachovat
Neurážejte se předčasně, ani nelitujte, že jste ho nepředběhli, protože teď mu neumíte odpustit, že vám dal kopačky on a neudělali jste tak vy. Vezměte nejprve do úvahy fakt, že to přestřelil/a a dříve než se ukvapit, počkejte si na to, zda se vám omluví. Klidně hrajte uražené. To bude krok číslo jedna. Pokud to však myslel/a vážně a na rozchodu trvá, váš vztah nezachrání nic a v tom případě vám pomůže jen jediné: Rychle se s tím začít vyrovnávat.

Ticho čekejte
Na hrdost kašlete. S chladnou hlavou čekejte, co se z jeho plánu "rozejít se", ať už byl vysloven v jakémkoliv afektu, vyklube. Co uděláte pak? Zde je naše řada: Pokud ještě nejste zcela rozhodnutí, určitě uděláte nejhůře, pokud se rozpláčete nebo se mu nebo začnete vyhrožovat. "Udělám si něco, nepřežiju to" a podobně. Ne. Zoufat a plakat můžete, ale ať vás nevidí. Skrývá to v sobě naději. Zůstaňte celkem tichounce. Neberte  telefon a na maily či esemesky nereagujte. To jediné může ovlivnit rozhodnutí - fakt, že nejste závislí!