Léčivé kameny v dětském pokoji přispívají k harmonizaci vztahů v rodině

Věříte v sílu a energii léčivých kamenů? Tak proč je nepoužít i pro vaše děti? Mohou jim pomoci s úpravou zdravotních i psychických problémů. Léčivé kameny v dětském pokoji zharmonizují dětem spánek, ale také vztahy s rodiči i sourozenci. Jen to chce vědět, který kámen na jaký neduh pomáhá.

Léčivé kameny v dětském pokoji přispívají k harmonizaci vztahů v rodině

Harmonie v dětském pokoj
Šedomodré a modré acháty se nazývají také vodními. Jejich energie je harmonizující, a ovlivňuje nejen na prostředí, čímž jsou vhodné i jako doplněk v pokojíčku, ale také na vztahy. Je to budovatel dobrých vztahů mezi rodiči a jejich dětmi. Pro dobré vztahy mezi sourozenci by v pokoji určitě neměl chybět také avanturin, který podporuje trpělivost a toleranci, a chryzokol, který posiluje dobré, nebo zmírňuje zlé vztahy, jak sourozenecké, tak i rodičů s dětmi, tlumí dětský vzdor, ale i pubertu. Andělem strážným je chryzopras. Je to kamínek, který ochraňuje před vším zlým. Citrín vnese zářivou energii slunce do duše neklidným a deprimovaným teenagerům.

Malí léčitelé
Apatit, larimar a rodonit příznivě působí na růst kostí, kloubů a správné držení těla. Zejména apatit bude také velkou pomocí při prořezávání zoubků. Akvamarín pomáhá při alergiích a poruchách imunitního systému.

Problémy ve škole
Tvořivost podpoří zejména jantar. Nabíjí energií, která podněcuje snaživost, chuť vyniknout. Je skvělým pomocníkem při písemkách a při ústní odpovědi nepřipustí žádné "okno". Hlad po znalostech přináší malachit. Pokud mají vaše děti nechuť k učení, tento zázrak jim určitě pomůže ji překonat. Chalcedon pomáhá odbourat stres, také problémy s komunikaci a vyjadřováním. Zejména plachým, tichým, stydlivým dětem dodá sebedůvěru a odvahu vyjádřit se.

Neklidné noci?
Krystal je univerzální magický uklidňovač. Je to kámen, který znásobuje pozitivní energii, pohlcuje negativní, očišťuje, uklidňuje, harmonizuje. Vložte ho děťátku pod polštář, a popřejte mu krásné sny! Růženín je kámen srdce. Šíří kolem sebe čistou lásku, něhu, mateřské teplo, jistotu a pocit bezpečí. Jeden malý opracovaný kamínek v blízkosti postýlky mu přivodí pocit, že celou noc spinká v maminčině náručí. Klidný spánek přinese i ametyst pod polštářem. Navíc podporuje snění, fantazii, vnitřní klid, inspiraci a intuici.

Jsou vhodné i během těhotenství
Amazonit příznivě působí na pružnost svalstva, ženám zejména pánevního dna. Pár dní před porodem ho nechte volně ležet v místnosti, ve které se nejčastěji pohybujete, a v noci si ho pokládejte k posteli. Strach z porodu, deprese, stres vám pomůže odbourat jadeit, který si můžete přikládat i na bříško, aby děťátko cítilo, že je vítané a milované. Štěstí vám navodí, a obavy zmírní i jaspis, či karneol. Navíc vám dodá odvahu a energii na blížící se porod. Malachit vám pomůže zorientovat se v hormonální bouři, porozumět svému měnícímu se tělu, novým a intenzivnějším pocitům a podporuje vnímání života jako takového.

Autor: Lenka Kostková