Léky na spaní nahradí absence pyžama

Prodejce s nočním prádlem jistě nepotěší zjištění odborníků, že spánek bez pyžama je zdravější. Zkuste to a uvidíte. My vám přinášíme jen pár faktů, které hovoří pro spaní bez nočních úborů.

Léky na spaní nahradí absence pyžama

Spánek bez noční košile či pyžama posiluje vztah
Výsledky průzkumu v Anglii jsou přesvědčivé. Páry, které spaly nahé, byly ve svém vztahu extrémně šťastné (57%). U pyžamových spáčů se extrémní spokojenost objevila pouze u 48%.
Vysvětlení: Čím více tělesného kontaktu, tím více se vyplavuje do těla hormon štěstí oxytocin. Díky němu se páry například i méně hádají.

Čím méně oblečení, tím rychleji usneme
Při usínání se sníží tělesná teplota o 1 až 1,5 ° C. Čím méně oblečení máme během spánku na sobě, tím rychleji se naše teplota sníží a navodí se usínání. "Když nám v tom něco brání, začne mozek ihned pracovat," vysvětluje skotský expert na spánek.
Následek: Špatně usínáme nebo se v noci častěji budíme.
Důležité: Končetiny mají být vždy teplé!

Bez pyžamka si více uvědomujeme své tělo
Přirozený pocit vlastní nahoty dnes už neprožívá každý. Proč? Kdo spí bez textilií, dělá něco pro své tělo a spojení s ním. Učíme se své tělo poslouchat. Ať už jde o lehký vánek na naší pokožce, pohlazení novým ložním prádlem nebo teplo našeho partnera. Nehledě na to, velké množství nočních košilek a pyžam jsou jen módní výstřelky.

Trocha nahoty navodí atmosféru
Když toto není důvod ?! Kdo spí nahý, tak se potecionálně i víckrát miluje! Spát nahý vedle svého partnera zvyšuje fyzickou a emocionální blízkost. Ale na to asi není třeba být expertem, abychom věděli, co tělo na tělo způsobí ...