Máte rádi pondělí? Máte rádi pondělí a hotovo!

Nemáte rádi pondělí? A proč vlastně? Vždyť s pondělím začíná nový týden, ve kterém vás určitě čeká něco nového a zajímavého. Navíc se můžete celý týden těšit na víkend. Ale pokud ani to nepomáhá, zkuste si pondělí něčím zpestřit.

Máte rádi pondělí? Máte rádi pondělí a hotovo!

1. Něco zábavného
Většina lidí nenávidí pondělí zejména proto, že je to pro ně den plný povinností, tak vzdálený od všech zábavných a příjemných aktivit. Naplánujte si proto činnost, kterou obvykle děláte v pátky nebo přes volné dny. Dejte si například setkání se starým přítelem, nebo jděte večer do kina. Myslete na to hned ráno, jak vám zazvoní budík a bude to pro vás motivace, abyste rychleji vstali.

2. Netypické rande
Pozvěte svého partnera jen tak večer ven, nemusí to být klasicky do restaurace. Určitě máte několik věcí a aktivit, které vás spojují. Zkuste například nějakou sportovní aktivitu nebo divadlo.

3. Milování v pondělí
Většina lidí si dopřává intimní chvíle až o víkendu. Zde je však důvod, proč je pondělí lepší volbou: Uvolňuje úzkost, snižuje stresové hormony, a může pomoci lidem vyrovnat se s duševním tlakem po dobu nejméně jednoho týdne.

4. Ranní cvičení
Sice to bude chtít jistou sílu vůle, abyste se v pondělí ráno přemohli a vstali o pár minut dříve, ale účinek bude určitě stát za to. Postačí čtvrthodinka cvičení a pocítíte příliv nové energie a pocit únavy se zmenší. Pro ​​lepší účinek vyzkoušejte cvičit venku. Sluneční světlo může stimulovat uvolňování povzbudivých neurotransmiterů.

5. Nová práce
Pondělky mohou být ještě těžší pro ty, co nenávidí svou práci. Proto, pokud je to i váš případ, proveďte následující tři věci: aktualizujte si životopis, zaregistrujte se na některých stránkách s nabídkami práce a projděte si aktuální pracovní příležitosti. A myslete na to, že svůj život a úspěch máte v rukou pouze vy, stačí učinit konkrétní kroky a jít vstříc svému štěstí.

6. Relaxační aplikace
V pondělí se to na vás všechno navalí - emaily, setkání a termíny. Zbavte se stresu pomocí různých relaxačních mobilních aplikací a her. I taková maličkost vám pomůže se uvolnit.

7. Zdravý nadhled
Pokud vše ostatní selže, zkuste jednoduše "kašlat" na realitu a příliš si ji nepřipouštět. Odborníci nazývají tuto strategii "sebepercepce," a opravdu funguje. Tento přístup usměrňuje naše vnímání, včetně myšlenek a pocitů. Takže předstírejte, že máte rádi pondělí a svět bude hned hezčí.

Autor: Martina Dvořáková