Máte rádi pondělí? Máte rádi pondělí a hotovo!

Nemáte rádi pondělí? A proč vlastně? Vždyť s pondělím začíná nový týden, ve kterém vás určitě čeká něco nového a zajímavého. Navíc se můžete celý týden těšit na víkend. Ale pokud ani to nepomáhá, zkuste si pondělí něčím zpestřit.

1. Něco zábavného
Většina lidí nenávidí pondělí zejména proto, že je to pro ně den plný povinností, tak vzdálený od všech zábavných a příjemných aktivit. Naplánujte si proto činnost, kterou obvykle děláte v pátky nebo přes volné dny. Dejte si například setkání se starým přítelem, nebo jděte večer do kina. Myslete na to hned ráno, jak vám zazvoní budík a bude to pro vás motivace, abyste rychleji vstali.

2. Netypické rande
Pozvěte svého partnera jen tak večer ven, nemusí to být klasicky do restaurace. Určitě máte několik věcí a aktivit, které vás spojují. Zkuste například nějakou sportovní aktivitu nebo divadlo.

3. Milování v pondělí
Většina lidí si dopřává intimní chvíle až o víkendu. Zde je však důvod, proč je pondělí lepší volbou: Uvolňuje úzkost, snižuje stresové hormony, a může pomoci lidem vyrovnat se s duševním tlakem po dobu nejméně jednoho týdne.

4. Ranní cvičení
Sice to bude chtít jistou sílu vůle, abyste se v pondělí ráno přemohli a vstali o pár minut dříve, ale účinek bude určitě stát za to. Postačí čtvrthodinka cvičení a pocítíte příliv nové energie a pocit únavy se zmenší. Pro ​​lepší účinek vyzkoušejte cvičit venku. Sluneční světlo může stimulovat uvolňování povzbudivých neurotransmiterů.

5. Nová práce
Pondělky mohou být ještě těžší pro ty, co nenávidí svou práci. Proto, pokud je to i váš případ, proveďte následující tři věci: aktualizujte si životopis, zaregistrujte se na některých stránkách s nabídkami práce a projděte si aktuální pracovní příležitosti. A myslete na to, že svůj život a úspěch máte v rukou pouze vy, stačí učinit konkrétní kroky a jít vstříc svému štěstí.

6. Relaxační aplikace
V pondělí se to na vás všechno navalí - emaily, setkání a termíny. Zbavte se stresu pomocí různých relaxačních mobilních aplikací a her. I taková maličkost vám pomůže se uvolnit.

7. Zdravý nadhled
Pokud vše ostatní selže, zkuste jednoduše "kašlat" na realitu a příliš si ji nepřipouštět. Odborníci nazývají tuto strategii "sebepercepce," a opravdu funguje. Tento přístup usměrňuje naše vnímání, včetně myšlenek a pocitů. Takže předstírejte, že máte rádi pondělí a svět bude hned hezčí.


Mohlo by vás také zajímat