Mladší za dva týdny a bez skalpelu? Ano, i tak to jde!

Tvorba vrásek není pro žádnou ženu příjemná. Ale prostě tomu tak je, že stárneme a s námi i naše kůže a další orgány. Jen to nemusí být předčasně a vůbec nejlepší by bylo, kdyby nás kosmetické stáří nedohánělo příliš rychle. Někdy ale stačí pár dní nekoukat do zrcadla, vystavit se slunečním parskům, probdět několik nocí a problém je na světe. Najednou máte pocit, že jste za poslední dny zestárla snad i o deset let!

Mladší za dva týdny a bez skalpelu? Ano, i tak to jde!

Stačí vám dva týdny a mládí je zpět
Možná jste už někdy přemýšleli nad tím, jaký zákrok by vám mohl pomoci vrátit zpět vaši mládí. Než však navštívíte ambulanci plastické chirurgie, přečtěte si našich devět pravidel, jak omládnout i bez využití těchto služeb. Věřte, že je to jednoduché, ale zejména přirozené. Navíc, dlouhodobým dodržováním těchto pravidel nejen omládnete, ale budete žít zdravěji a déle. Stačí vám dva týdny a výsledek pozitivně překvapí nejen vás.

1. Zhubněte nebo přiberte
Každému sluší něco jiného. Pokud máte nějaké to kilo navíc, zkuste se ho zbavit. Už ztráty pěti kilogramů si všimnete nejen vy, ale i vaše okolí. Vaše postava získá šíhlé kontury a tělo se zbaví škodlivin. Pokud jste naopak příliš štíhlí, zkuste se zamyslet nad svou životosprávou. Propadlé líce a kostnaté tělo věku rozhodně neubírá. I vy popřemýšlejte nad návštěvou odborníka na výživu a začněte cvičit pod dohledem zkušeného trenéra.

2. Vyhněte se alkoholu
Jedna sklenka kvalitního alkoholu denně - to je maximum, kterého byste se měla držet. Už tři sklenice alkoholu totiž poškozují organismus, snižují imunitu a zvyšují riziko některých druhů rakoviny. Špatná imunita se často projevuje různými kožními problémy a ty rozhodně naší kráse neprospívají. Stejně jako kruhy pod očima, či flekatá pleť. Nejlépe uděláte, když se alkoholu vyhnete úplně.

3. Naučte se zvládat stres
Stresu se nedá zcela vyhnout, ale rozhodne se dá naučit, jak ho lépe zvládat. Rakouští vědci nedávno uvedli, že dlouhodobé napětí poškozuje naši DNA přímo v buňkách tím, že urychluje zkracování telomer a tím negativně ovlivňuje i naše mládí. Zkuste praktikovat jógu, dopřejte si dlouhé procházky v příjemné společnosti, horkou koupel, poslouchejte hudbu nebo čtěte.

4. Setkávejte se s příjemnými lidmi
Hezké chvíle strávené v příjemné společnosti mají významný vliv i na naše zdraví a mládí. Vždyť úsměv je ten nejlepší facelifting. Nemluvě o tom, že smích působí i jako prevence kardiovaskulárních chorob.

5. Pravidelně se hýbejte
Pohyb je velmi důležitý pro naše zdraví, mládí, ale i psychickou rovnováhu. Věnujte se mu pravidelně. Podle kanadských vědců výrazně zpomalíte stárnutí, pokud si dopřejete třikrát týdně kardio cvičení a k tomu dvakrát týdně nějaký silový sport.

6. Skončete s cigaretami
Věděli jste, že už jedna cigareta denně může zkrátit život i o 15 let? Jedna cigareta denně stejně urychluje proces stárnutí pokožky. Pokud kouříte pravidelně, zkuste s tím přestat. Už po pár dnech na sobě uvidíte první pozitivní změny - vaše pleť bude krásnější, svěžejší a vypnutější.

7. Lépe s déle spěte
Spát méně než šest hodin denně je pro váš organismus přímo katastrofou. Ideální spánek pro zdraví a krásu by měl trvat alespoň osm hodin. Zkuste týden dodržovat osmihodinový spánek a uvidíte, jak se zlepší vaše pleť. Kvalitní spánek také působí proti obezitě.

8. Dopřejte si milování
Milování je balzámem nejen pro váš partnerský život, ale i pro duši, zdraví a mládí. Pravidelný pohlavní styk potlačuje stres a deprese, posiluje imunitní systém a snižuje krevní tlak. A stejně dobře působí i na omlazení. Pohlavní styk alespoň čtyřikrát týdně je skvělý i jako pohybová aktivita a udržuje naše tělo štíhlé a pevné. Navíc prokrvení pokožky při pohlavním styku zlepšuje její pružnost a eliminuje vrásky.

9. Začněte se stravovat jako ve Středomoří
Několik výzkumy dokázaly, že středomořská strava patří k těm nejzdravějším na světě. Není divu, že lidé pocházející a žijící v oblasti Středomoří se dožívají vyššího věku. Středomořská kuchyně však má blahodárné účinky i na naši pleť a vlasy. Jezte hodně zeleniny, ovoce, ryb a celozrnných výrobků a nezapomínejte na kvalitní olivový olej.