Mořská a horská sůl nejen do kuchyně, ale i do vany

Stres se nejlépe rozpouští ve vaně. A když si do horké koupele přidáte třeba mořskou sůl, prospějete tím nejen duši, ale i kůži. Nejvíc zdraví prospěšných látek najdete v soli z Mrtvého moře, ale i klasická mořská sůl je výtečným společníkem do vany.

Mořská a horská sůl nejen do kuchyně, ale i do vany

Mořská sůl je ideální přísadou do koupele
Mořskou sůl do koupele sháněla už Kleopatra. Možná právě díky slaným lázním si udržovala svou pověst krasavice. Chcete-li mít z koupele opravdu výživovou bombu, sáhněte po soli z Mrtvého moře. Koncentrace minerálních látek je v ní 10-krát vyšší než v "obyčejné" mořské soli. Přípravky z Mrtvého moře jsou bohaté na železo, jód, zinek, ale i chlor, draslík, sodík a hořčík. Jejich pozitivní účinky se naplno rozvinou právě v teplé koupeli.

Ideální je Mrtvé moře
Mořská sůl má protizánětlivý účinek a pomáhá redukovat také některé alergie. V ideálním případě by se teplota ve vaně měla pohybovat kolem 32 stupňů Celsia. Do  koupele si dejte přibližně šálek nebo dva soli, vše závisí na velikosti vany. Koncentrace slanosti by se měla pohybovat maximálně okolo 6% a ve vaně byste si měli poležet v průměru 20 minut. Právě mořská sůl je nejoblíbenější přísadou do koupele, když máte potíže se svědící či podrážděnou kůží. Pomoci může i při některých typech ekzémů, například při atopickém ale i při psoriáze. Důležitá je i fáze, v níž se ekzém nachází, proto se o vhodnosti koupele poraďte s dermatologem.

Horská sůl
Kromě mořských solí, můžete použít i sůl himálajskou. Snadno ji poznáte podle narůžovělé odstínu. Způsobuje ho malé množství oxidu železa. I himalájská sůl je bohatá na minerály, zejména hořčík, draslík, vápník, fosfor či železo. Tato sůl se často využívá k uvolnění svalstva. Samozřejmě také výborně prokrvuje pokožku. Efekt koupelových solí ještě zlepší fakt, že do mnoha se přidávají bylinky nebo koření. Na trhu tak najdete přípravky obohacené o konopí, levanduli, heřmánek, ale i skořici.

 

Autor: Lenka Kostková