Mytí nádobí rychle a efektivně

Myjete nádobí ručně? A myjete ho správně? I tato běžná domácí práce chce správnou techniku. Ideální je, zakoupit si myčku nádobí, ale ne všechny domácnosti si ji mohou dovolit. Ne, že by na ni neměly peníze, protože i cena tohoto praktického spotřebiče rapidně klesla. Ale prostě třeba chybí prostor, někdo se mytím nádobí odreagovává a někdo prostě nevěří v její dokonalost a raději spoléhá na vlastní ruce. Tak vám malinko poradíme, jak dopilovat techniku.

Mytí nádobí rychle a efektivně

Klíčem je správná technika
Zamysleli jste se někdy nad tím, jak myjete nádobí? Mnozí to nevědí, ale technika je opravdu důležitá. Způsobů je hned několik, ale ne všechny jsou ekonomické. Nejlepší je mýt nádobí průběžně. Vyhnete se tak zaschlé kupě špinavého nádobí, která se čistí náročně. Vystříhat byste se měli i mytí nádobí pod tekoucí vodou - to je zaručený recept na zbytečné plýtvání. Investovat se dá i do příjemnějších věcí než jsou nedoplatky za vodu. A přitom stačí tři jednoduché kroky.

Rada na úvod: Jak ušetřit dvojnásobně
Dříve než se pustíte do samotného mytí nádobí, vyberte si kvalitní čisticí prostředek na nádobí, s vysokým účinkem a za dobrou cenu. A nyní k samotnému čištění nádobí:
1. Napusťte dřez vodou (nemusíte až po okraj) a umístěte do něj přímo špinavé nádobí (vynecháte tak zdlouhavé namáčení nádobí).
2. Aplikujte do vody čisticí prostředek - 2 až 3 vstřiky na 5 l vody tak, aby se nám vytvořila bohatá pěna.
3. Na závěr vyčištěné a napěněné nádobí opláchněte studenou vodou a umístěte na odkapávač, aby hygienicky na vzduchu uschlo. Nepoužívejte jako náhradu odkapávače utěrku, ta vám rychle zvlhne a nádobí zůstane mokré.

Inspirujte se našimi radami a postávání před kuchyňským dřezem se vám výrazně zkrátí
Budete mít nejen plnější peněženku, ale i více volného času, který můžete věnovat svým nejbližším. Ale stejně do budoucna zvažte nákup myčky nádobí. To toho času budete mít mnohem více.

Autor: Lenka Kostková