Negativní myšlenky se mohou lehce stát skutečností

Myslíte-li na něco hodně intenzivně, je možné, že se to stane. Ale stane se to, protože jste na to tak intenzivně mysleli, že jste ten fakt prostě přivolali. Dávejte si proto na své myšlenky pozor a snažte se ty negativní vytlačit.

Negativní myšlenky se mohou lehce stát skutečností

Vytrvale myslíte?
Nebezpečné je to v tom, že toho, čeho se nejvíce bojíte, se s určitostí může stát, právě proto, že na to budete vytrvale myslet. Pokud byste na to ani nepomysleli, ušetřili byste se od černých scénářů, bolestí hlavy a probdělých nocí, ale také by skutečnost, před kterou se tak třesete, nemusela vůbec nastat.

Hýbejte se
Říkáte, snadno se to řekne, ale jak docílit, abyste těch pochmurných představ jednoduše zbavili? Nebude to až tak těžké. Hýbejte se, buďte neustále v pohybu, stále se něčemu věnujte."Častokrát jsem přišla unavená z práce, dokonce jsem se uměle těšila na to, jak si uvařím doma čaj a budu číst knížku, protože byla zima a mně se nikam nechtělo chodit," vzpomíná žena, která chorobně žárlila na svého přítele. "Jen co jsem se zabalila do teplé deky, už se začal v mé hlavě tvořit destruktivní scénář. Kdoví kde je, s kým, co dělá." Zašlo to prý až tak daleko, že si to reálně představovala. To, co dělal s ní, najednou dělal s jinou ženou, o které už dokonce měla jasnou představu. 

Nedejte mysli šanci
Po takovém dni se dokopala, ačkoli se jí nejméně chtělo, do fitness centra. "Nechtělo se mi jako nikomu, ale odtud jsem přišla úplně nadšená," prohodila. Hodinový intenzivní trénink udělal své, navíc, když přišla domů, mohla se už jen hodit do teplé peřiny a probudit se šťastná do zítřejšího dne. Doporučuje to dnes každému. Nedejte své mysli šanci. Ona si chce vytvářet hrůzostrašné příběhy, krmit vás nimi a deptat. Nedejte jí šanci a docílíte to jedině tím, že budete dělat vše pro to, abyste neměli čas myslet. Dokonce existuje i jedno cvičení, které se dá osvojit.

Zažeňte myšlenky
Není zrovna nejjednodušší, ale když si ho člověk zapasuje do života, naučí se s ním žít. Jde o odhánění myšlenek. Hned, jak si začnete představovat ty své nemocné představy, které vám v hlavě tančí o sto šest, odežeňte je. Prostě, začněte myslet na něco podstatného. Co budete zítra dělat, co uvaříte večer, co hezkého si koupíte v obchodě apod.

Autor: Martina Dvořáková