Nehty ničí slunce, moře, ale i voda z koupališť

Letní počasí vysušuje nejen pleť a vlasy, ale také nehtům byste měli během léta a po něm, věnovat zvýšenou péči. Působí na ně sůl z mořské vody, ale ani sladkovodní koupele moc nehtům neprospívají. Proto je třeba, než se vám odvděčí nehezkým vzhledem a zvýšeným lámáním, je řádně zregenerovat.

Nehty ničí slunce, moře, ale i voda z koupališť

Pokud nepatříte mezi dámy, které pravidelně navštěvují manikérský salon
a nechávají své nehty opatrovat pod rukama odborníků, měla byste si uvědomit, že v období po létě potřebují výraznější péči než jindy. Během léta, ale i na jeho konci se zvyknou nehty lámat a nehtová kůžička se odírá a vysouší. Ideální proto je pravidelně je masírovat a vyživovat. Pokud to budete dělat denně, určitě nešlápnete vedle. Nehtům prospívají různé olejíčky, přípravky a mandlovým olejem či bambuckým máslem, nebo dalšími hydratačně-zklidňujícími výtažky. Používejte tyto přípravky vždy i po chvíli, když si nehty odlakujete. Zabráníte tak negativním účinkům acetonu či jiných látek v odlakovači, které přece jen nehtům dávají zabrat.

Možná si během dovolené obvykle říkáte, že nastal čas na odlakované nehty
Zkrátka chcete být pár dní "naostro".  Ale pozor, to je chyba! Nehty totiž absorbují vodu rychleji než pokožka a tak už minuta ve vodě vede k tomu, že se narušuje struktura nehtu a dochází k vysoušení a rohovatění. Cestou ochrany jsou právě laky. Nemusíte sahat po barevných tónech, pokud nechcete, ale určitě si pořiďte krycí laky, které nehty zpevní a sjednotí. Ty chrání i před působením mořské vody či vody obecně.

Problémem po létě mohou být i zežloutlé nehty
Ale i nehty barevně nerovnoměrné. V takovém případě může pomoci přípravek na vybělení a sjednocení barevnosti. Poradí vám zkušené manikérky, ale i vyškolené prodavačky v obchodech s dekorativní kosmetikou.

Autor: Martina Dvořáková